Společná kandidátka SPD a SPO v Jihomoravském kraji podána

27.07.2016 12:14

Nedávno vytvořená předvolební koalice do podzimních krajských voleb v Jihomoravském kraji s názvem Koalice Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů (dříve Zemanovci) dnes na krajském úřadě v Brně podala kandidátku do krajských voleb.

Společná kandidátka SPD a SPO v  Jihomoravském kraji podána
Foto: spoz.cz
Popisek: SPO

Jak již název napovídá, jde o spolupráci hnutí SPD, jehož zakladatelem a předsedou je poslanec Tomio Okamura a Strany Práv Občanů, kterou založil a jejímž čestným předsedou je prezident České republiky Miloš Zeman.

Obě spolupracující strany spojuje podle slov lídra kandidátky, vysokoškolského pedagoga Jan Hrnčíře z Blanska, především prosazování přímé demokracie, zastavení nelegální imigrace a zachování suverenity České republiky. Také samozřejmě podporujeme přímo zvoleného prezidenta Miloše Zemana a jeho kroky ve vnitrostátní a mezinárodní politice zvláště v dnešní nejisté době, dodal celostátní místopředseda SPO Marian Keremidský ze Znojma, dvojka na společné kandidátce, který rovněž upozornil, že se strany dohodly na obsazení kandidátky přesnou polovinou svých zástupců. Lidé nejsou hloupí a nechtějí platit ze svých daní nelegální ekonomické imigranty a čekat až se jejich útoky přesunou i k nám, sdělil Libor Bláha z Vyškova, který jako trojka zastupuje na společné kandidátce SPO.

Dalšími kandidáty v první desítce jsou zástupci z okresu Hodonín, krajští místopředsedové SPD a SPO Lubomír Španěl a Rudolf Bauer, dále zástupci z Brna, Lucie Šafránková z SPD, Jana Fialová z SPO a Karel Cholek z SPD. V první desítce jsou celkem čtyři ženy, Petra Vávrová Svedíková z Dobšic za SPD a desítku uzavírá Kateřina Prudíková z Adamova, která zastupuje SPO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drozdík (Republika): Orlovská nemocnice potřebuje záložní plán

22:56 Drozdík (Republika): Orlovská nemocnice potřebuje záložní plán

Na zastupitelstvu se měl projednávat tzv. záložní plán, abychom se nespoléhali jen na pracovní skupi…