Sršeň (STAN): Dopadne to tak, že naši občané přijdou o služby živnostníků a živnostníci přijdou o živobytí

05.07.2016 18:50

Petici s 1207 podpisy drobných živnostníků z Olomouckého kraje proti současné podobě zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) předali poslední červnový den na podatelnu Krajského úřadu v Olomouci člen petičního výboru a místostarosta Pivína Kamil Štětař a zastupitelka Libiny Jana Němečková z hnutí Starostové a nezávislí.

Sršeň (STAN): Dopadne to tak, že naši občané přijdou o služby živnostníků a živnostníci přijdou o živobytí
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

Petici v Olomouckém kraji podpořil také místopředseda poslanecké sněmovny Petr Gazdík, který uvedl, že cílem petiční aktivity, která se uskutečňuje v krajích celé České republiky, je změnit zákon o EET, především kvůli jejímu negativnímu dopadu na drobné živnostníky.

Současná podoba zákona o elektronické evidenci tržeb významně ovlivní malé živnostníky a cílem Starostů a nezávislých je prosadit změnu - aby se povinnost uskutečňovat evidenci stanovených tržeb vztahovala pouze na ty poplatníky daně z příjmů fyzických osob, kteří jsou současně plátci DPH, a jejich zdaňovacím obdobím je kalendářní měsíc.

„Předáním petice se pokoušíme prosadit problematiku na jednání krajského zastupitelstva a vyzvat krajské zastupitele k zákonodárné iniciativě,“ vysvětluje starosta Dolních Studének Radim Sršeň. Právě starostové obcí a měst mají vážné obavy o budoucí existenci drobných podnikatelů, kteří zajišťují na mnoha místech základní síť služeb pro občany. „Mnoho živnostníků uvažuje v souvislosti se zavedením EET o ukončení své činnosti. Hlavními důvody jsou jejich věk, technologická náročnost či finanční náklady na pořízení a provoz technologie. Nemluvě o tom, že na mnoha místech Olomouckého kraje internet prostě není,“ upozorňuje Radim Sršeň. „Dopadne to tak, že naši občané přijdou o služby živnostníků a živnostníci přijdou o živobytí,“ dodal starosta.

Podle členů hnutí STAN má petice obrovskou podporu veřejnosti. Nejen v Olomouckém kraji, ale i v jiných regionech, čítaly podpisové archy více než tisíc sympatizujících živnostníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Politika Pirátů stojí na základním principu odmítat všechno, s čím přijde Babiš

22:30 Premiér Babiš: Politika Pirátů stojí na základním principu odmítat všechno, s čím přijde Babiš

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne