Stanjura (ODS): Ministryně Marksová přispívá k dalšímu zneužívání sociálních dávek

25.06.2015 22:16 | Zprávy
autor: PV

Neochota bojovat se zneužíváním sociálních dávek a chaos státní správy v oblasti dávek vrcholí v těchto dnech. Obě komory Parlamentu ČR přijaly pozměňující návrh předsedy klubu ODS Zbyňka Stanjury, který umožňuje obcím bojovat s ubytovacím byznysem, a bránit plýtvání peněz daňových poplatníků.

Stanjura (ODS): Ministryně Marksová přispívá k dalšímu zneužívání sociálních dávek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura

Stát se na změnu zákona nepřipravil a potřebnou metodiku dodal obcím pozdě. Přesto města a obce začaly vykonávat své nové pravomoci a logicky odmítly automaticky podporovat vyplácení sociálních dávek těm, kteří v dané obci nemají trvalý pobyt, mají dluhy vůči samosprávě, nesnaží se získat práci apod. Starostové a zastupitelstva samozřejmě znají situaci ve své obci mnohem lépe než státní úředníci.

„Naprosto nepřijatelný je přístup ministryně Marksové a jejich podřízených. Rozhodli se ignorovat stanoviska obcí a měst. Vědomě tak porušují zákon, ignorují samosprávou a přispívají tak k dalšímu zneužívání sociálních dávek,“ diví se postupu ministryně Zbyněk Stanjura. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Herman (ANO): Obdivovatelka „pana Dozimetra“ do vedení sněmovny místo Rakušana?

10:04 Herman (ANO): Obdivovatelka „pana Dozimetra“ do vedení sněmovny místo Rakušana?

Logika hnutí STAN je doslova odzbrojující. Celkem čtyřikrát neprošel na post místopředsedy Parlament…