Stanjura (ODS): Pokud chcete svobodně podnikat, podnikejte v Číně

13.09.2017 12:51

Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2017 k návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Komplexní hospodářská a obchodní dohoda mezi Kanadou a Evropskou unií.

Stanjura (ODS): Pokud chcete svobodně podnikat, podnikejte v Číně
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Hezké dopoledne. Zkuste se zeptat uvnitř své strany, kde je ministr životního prostředí. Myslím, že je pořád členem hnutí ANO. Ale kvůli tomu jsem se nepřihlásil. Za prvé chci říct, že tu smlouvu podpoříme. Podporovali jsme ji v Evropském parlamentu. Myslíme si, že správně, protože my vždycky podporujeme svobodný trh. Co se týče blokace dovozu nefér konkurence levné čínské oceli - byl jsem to já, který navrhoval zařazení bodu na jednání naší Poslanecké sněmovny a byly to vládní poslanci, kteří ten bod nepřipustili na projednávání. A vláda se tomu prostě vyhýbá a není schopna ochránit pracovní místa na Severní Moravě.

A ten problém je mnohem větší, než problém OKD, který nechci zlehčovat. Pokud vezmeme pracovní místa, které jsou v ocelářském průmyslu a navázané firmy. Ale já jsem se přihlásil, abych reagoval na vystoupení pana místopředsedy Filipa. Myslím si, že tu jeho myšlenku bychom měli rozvést. Pokud chcete svobodně podnikat, podnikejte v Číně. A já bych k tomu dodal - za to mě komunisté určitě pochválí, protože to je přesně v té jejich logice - a pokud chcete žít ve svobodné zemi, žijte v Severní Koreji. To je úplně stejné. Děkuji. (Potlesk z řad poslanců ODS.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Světnička: Nepoučili se Slováci od Čechů v testování křehkosti vlády?

6:38 Světnička: Nepoučili se Slováci od Čechů v testování křehkosti vlády?

Historie se opakuje, i na Slovensku nemá vláda žádné pevné základy. U nás to ale daňové poplatníky v…