Stanjura (ODS): Vláda nechce snižovat daně, chce jen víc utrácet

04.09.2018 16:51

Vláda dnes nepodpořila návrh občanských demokratů na snížení daně z příjmu, který by znamenal nárůst mezd pro všechny zaměstnance o 7 %. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury to dokazuje, že vláda nechce ani snižovat daně, ani hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, chce pouze více utrácet.

Stanjura (ODS): Vláda nechce snižovat daně, chce jen víc utrácet
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura

„Zaměstnanci se mzdou 30 000 Kč by si díky našemu návrhu ročně přilepšili o více než 18 000 korun. Odpadlo by tím i handlování vlády s odbory o tom, kterým státním zaměstnancům a kolik se má přidat. Přilepšili by si všichni zaměstnanci, nejenom ti státní. Zrušení superhrubé mzdy má navíc v programovém prohlášení jak stávající koaliční vláda ANO, ČSSD a KSČM, tak jej měla ta předchozí jednobarevná vláda Andreje Babiše a i vláda Bohuslava Sobotky. Za celou dobu, kdy byl Andrej Babiš nebo jiní zástupci hnutí ANO ministry financí, tuto změnu nenavrhli. My jsme tento návrh zpracovali a předložili do sněmovny a vláda k němu dnes dala ‚překvapivě‘ negativní stanovisko. Důvodem prý je, že daň z příjmu zároveň nezvyšujeme. A k tomu se naprosto hlásíme,“ uvedl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

„Naším cílem je využít hospodářský růst, kdy se díky němu příští rok očekává 115 mld. Kč navíc do státního rozpočtu, ke snížení daní. Kdy jindy ke snižování daní přistoupit než v době, kdy se ekonomice daří? Těch 115 mld. Kč, které má vláda v plánu příští rok navíc vybrat, by umožnilo jak zvýšit platy a mzdy všem o 7 %, tak i snížit schodek státního rozpočtu. Vláda ale nechce ani snižovat daně, ani hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, chce pouze více utrácet. Slova Andreje Babiše o zodpovědném hospodáři a vyrovnaném rozpočtu jsou už minulostí,“ doplnil Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Evropská unie nám chce přikázat přijímání migrantů

6:37 Fiala (SPD): Evropská unie nám chce přikázat přijímání migrantů

Komentář na facebookovém profilu k podpoře migrace