Stanjura (ODS): Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

04.04.2020 12:31

Ve čtvrtek v osm ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca dvou hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po 700 doručených žádostech. Na jednu tak připadá 2,1 milionu. Samotné vyplnění formulářů zabralo přes dvě hodiny, fakticky tak došlo k vyčerpání v řádu minut.

Stanjura (ODS): Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Zbyněk Stanjura

  • Vyplnění formulářů zabralo více jak 2 hodiny
  • Prostředky byly vyčerpány ani ne po 3 hodinách
  • Další kolo pomoci bude 20. dubna

„Obrátil se na mě majitel firmy dávající práci 8 lidem. Dopředu jednal se svou bankou, měl připravené podklady a čekal na zveřejnění formulářů, které nebyly dopředu známy. Jejich vyplnění za okamžité asistence bankéře zabralo 2,5 hodiny. Obratem přišla z banky odpověď, že alokované peníze byly už v 11 hodin vyčerpány. Další kolo žádostí má být vypsáno 20. dubna a nyní podané žádosti se nebudou akceptovat.

Je naprosto nepřijatelné, jakým způsobem vláda přistupuje k záchraně podnikatelského sektoru a zaměstnanců v něm. Ministr Havlíček mluví o miliardách, které mají podnikatelům pomoci. Místo toho vidíme odfláknutý návrh pro OSVČ, a směšnou částku pro podniky. Jak je možné, že po 3 hodinách nejsou prostředky pro pomoc firmám, kterým stát zavřel provozy nebo kterých se situace zásadně dotkla? Na co mají podnikatelé 18 dnů čekat? A kolik bude peněz k dispozici v dalším kole? Kde je těch 33 miliard, které uvolnila na pomoc malým a středním podnikům EU?“ říká Zbyněk Stanjura, 1. místopředseda ODS.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Tato komise je vlastně stát ve státě

21:03 Peštová (ANO): Tato komise je vlastně stát ve státě

Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 23. května 2024 k zákonu o státní službě