Starosta Hocke: Město vyčlení peníze na chodníky, cyklostezky, veřejné osvětlení či parkovací zálivy

17.02.2019 14:01

Ve středu 13. února se konalo další setkání občanů se starostou. Tomáš Hocke zavítal do zrekonstruované nádražní haly, kde nově sídlí pobočka Městské knihovny A. Marka.

Starosta Hocke: Město vyčlení peníze na chodníky, cyklostezky, veřejné osvětlení či parkovací zálivy
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Turnova Ing. Tomáš Hocke (BPP)

Nejvíce času bylo věnováno rekonstrukci ulice Nádražní a rekonstrukci silnice II/610 z Turnova až na hranici kraje. Aby ne. Vždyť se bude jednat o největší investiční akci, která bude trvat 2 roky. Zhotovitelem stavby bude společnost EUROVIA CS a STRABAG.

Starosta města upozornil, že zvláště složité místo bude u viaduktu, protože zde  bude muset dojít k přeložení kanalizace a dalších sítí. Zvýší se také podjízdná výška viaduktu, aby zde mohla projet vozidla s návěsovou soupravou. 

Z turnovského rozpočtu půjde na stavbu 18 milionů korun. Z těchto peněz budou hrazeny chodníky, cyklostezky, veřejné osvětlení či parkovací zálivy.

Akce za více než 205 milionů korun bude spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci IROP ve výši necelých 146 milionů korun.

V další části se Tomáš Hocke zaměřil na občanskou vybavenost Turnova II. Připomněl zrekonstruovanou pobočku knihovny v nádražní budově nebo nové fungování volnočasového  centra „na Dvojce“, kde 2. patro budovy střední školy v Alešově ulici využívají družiny ZŠ Turnov Skálova, Středisko volného času Žlutá ponorka Turnov a šachový klub.

Do rozpočtu Turnova na rok 2019 byla zařazena regenerace sídliště u nádraží. V rámci 6. etapy se dočká revitalizace zbývající část Studentské ulice, a to od schodů k hale TSC Turnov až do prostoru k prodejně Barvy laky. Měla by zde vzniknout nová šikmá parkovací stání, dokonce o 1/3 víc než je v současné době.

Kromě parkovacích stání se dočkají opravy chodníky, přibude nové veřejné osvětlení a opraveno bude schodiště k hale TSC Turnov. Celá záležitost bude stát 4,5 milionu korun.

Ze strany občanů zazněly požadavky na opravu cesty na Daliměřice kolem pekárny. Po dokončení rekonstrukce Nádražní ulice se lidé přimlouvali za měření rychlosti radarem stejně jako je tomu kolem nemocnice. Rádi by také ve městě viděli více cyklopruhů. Řešena byla i otázka lidí bez domova, kteří se srocují například u  supermarketu Billa. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kůs (Piráti): Smlouvy v Plzni by už měly být zadávány bez chyb

21:34 Kůs (Piráti): Smlouvy v Plzni by už měly být zadávány bez chyb

Zneplatnění smluv a případné škody pro město. K tomu všemu mohlo dojít kvůli nedůslednému uveřejňová…