Starosta Jiraský: Dálnice D35 kolem Vysokého Mýta dostala zelenou

13.04.2020 6:34 | Zprávy

Územní rozhodnutí vydané Městským úřadem Vysoké Mýto pro dálnici D35 v úseku Vysoké Mýto - Džbánov je pravomocné. Tento dokument nezbytný pro pokračování přípravy stavby dálnice nabyl právní moci 4. dubna 2020.

Starosta Jiraský: Dálnice D35 kolem Vysokého Mýta dostala zelenou
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Vysokého Mýta František Jiraský (Nezávislí)

„Územnímu rozhodnutí na dálnici kolem Vysokého Mýta předcházelo náročné a složité správní řízení. Jsem rád, že se ho stavebnímu úřadu podařilo úspěšně dokončit,“ řekl starosta František Jiraský.  Dalším krokem bude zpracování projektové dokumentace a zajištění dokladové části nutné pro vydání stavebního povolení. Ve stavební dokumentaci musí Ředitelství silnic a dálnic ČR splnit všechny podmínky, které stanovil stavební úřad v územním rozhodnutí.

Úsek dálnice D35 Vysoké Mýto - Džbánov je dlouhý téměř šest kilometrů a zahrnuje dvě mimoúrovňové křižovatky. Povede jihozápadně po obchvatu Vysokého Mýta a naváže na předchozí úsek od Ostrova k Vysokému Mýtu. Ten je v současné době ve fázi těsně před vydáním územního rozhodnutí.

Dálnice D35 se k Vysokému Mýtu přiblíží v roce 2022, kdy by měla být dovedena od Opatovic až do Ostrova. "Doufám, že se stavbu úseku kolem Vysokého Mýta podaří připravit co nejdříve. Situace na průtahu městem je už teď kritická a po dokončení dálnice do Ostrova se může ještě zhoršit," dodal starosta.

Vizualizace trasy dálnice v úseku Vysoké Mýto - Džbánov ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

21:03 Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o programu předsedkyně Evropské komise Ursuly von de…