Starosta Jiraský: Dálnice D35 kolem Vysokého Mýta dostala zelenou

13.04.2020 6:34

Územní rozhodnutí vydané Městským úřadem Vysoké Mýto pro dálnici D35 v úseku Vysoké Mýto - Džbánov je pravomocné. Tento dokument nezbytný pro pokračování přípravy stavby dálnice nabyl právní moci 4. dubna 2020.

Starosta Jiraský: Dálnice D35 kolem Vysokého Mýta dostala zelenou
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Vysokého Mýta František Jiraský (Nezávislí)

„Územnímu rozhodnutí na dálnici kolem Vysokého Mýta předcházelo náročné a složité správní řízení. Jsem rád, že se ho stavebnímu úřadu podařilo úspěšně dokončit,“ řekl starosta František Jiraský.  Dalším krokem bude zpracování projektové dokumentace a zajištění dokladové části nutné pro vydání stavebního povolení. Ve stavební dokumentaci musí Ředitelství silnic a dálnic ČR splnit všechny podmínky, které stanovil stavební úřad v územním rozhodnutí.

Úsek dálnice D35 Vysoké Mýto - Džbánov je dlouhý téměř šest kilometrů a zahrnuje dvě mimoúrovňové křižovatky. Povede jihozápadně po obchvatu Vysokého Mýta a naváže na předchozí úsek od Ostrova k Vysokému Mýtu. Ten je v současné době ve fázi těsně před vydáním územního rozhodnutí.

Dálnice D35 se k Vysokému Mýtu přiblíží v roce 2022, kdy by měla být dovedena od Opatovic až do Ostrova. "Doufám, že se stavbu úseku kolem Vysokého Mýta podaří připravit co nejdříve. Situace na průtahu městem je už teď kritická a po dokončení dálnice do Ostrova se může ještě zhoršit," dodal starosta.

Vizualizace trasy dálnice v úseku Vysoké Mýto - Džbánov ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…