Starosta Kaminaras: Uzavírka Vrchovecké se zkrátí

21.07.2022 6:34

Plánovaná bezmála dvouměsíční uzavírka se díky jednání vedení města a vedoucího odboru dopravy a silničního hospodářství zkrátí. Z jednání s investorem stavby a zástupcem stavební firmy vyplynuly dvě pozitivní změny.

Starosta Kaminaras: Uzavírka Vrchovecké se zkrátí
Foto: Velké Meziříčí
Popisek: Velké Meziříčí

Pro řidiče se uzavírka zkrátí a už 1. září by měli úsekem projet. Pro rezidenty (obyvatele) uvedené oblasti se příjezd k domovům uzavře pouze v datu od 16. srpna do 1. září. 

Anketa

Komu více důvěřujete?

hlasovalo: 9494 lidí

Vyjádření starosty města Alexandrose Kaminarase po proběhlém jednání:

UZAVÍRKA VRCHOVECKÉ – ZKRÁCENÍ O 2 TÝDNY

V návaznosti na oznámení z minulého týdne o uzavírce silnice II/360 v úseku od Zlatého křížku po křižovatku ulic Pod Hradbami x Novosady od 25. 7. 2022 do 14. 9. 2022 jsme uspořádali jednání s investorem stavby a zástupcem stavební firmy o možném zkrácení doby kompletní uzavírky a dospěli jsme k této dohodě:

Všichni, kdo získají povolení stavby (občané, kteří v ulici Vrchovecká bydlí, nebo tam mají sídlo firmy a nebo nutná dopravní obsluha – například pacienti jedoucí do Domu zdraví) mohou stavbou projet až do 16. srpna – stačí napsat e-mail se jménem, adresou a SPZ na jiri.sokol@skanska.cz.

Pro nás ostatní řidiče toto, bohužel, neplatí a budeme muset ten měsíc vydržet.

Režim kyvadlové dopravy jsme řešili dlouze, ale stavební firma tuto možnost razantně odmítla kvůli technologickým postupům, které jsou pro tuto konkrétní stavbu nutné a s režimem kyvadlové dopravy se vylučují (celý úsek se bude opravovat naráz, bude na něm několik pracovních čet). Kyvadlový režim by také znamenal prodloužení trvání stavby o několik měsíců.

Uzavírku se nám alespoň podařilo dohodou zkrátit o 2 týdny, takže začne 25. července a od 1. září bude celý úsek opět průjezdný pro všechny.

I když to bude nepříjemné pro všechny z nás, stavba proběhne z hlediska dopravy v nejméně frekventovaném období roku (lidé jsou na dovolených a děti nechodí do školy) a pozitivem je, že uzavírka bude trvat pouze jeden měsíc a silnice z Mostišť do Velkého Meziříčí bude kompletně opravena na mnoho dalších let.

Děkuji za pochopení a trpělivost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Cynická a asociální bezohlednost

21:09 Okamura (SPD): Cynická a asociální bezohlednost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k navrhovanému zvýšení věku odchodu do důchodu