Šťástka (ODS): Zákony platí pro všechny stejně, tedy i pro Amazon

26.3.2014 7:40 odp.

Uslyšíme to určitě ještě mnohokrát. Přišli jsme o patnáct set pracovních míst, po kterých s chutí skočí někde jinde. Jaké by to bylo, kdyby velkosklad Amazonu opravdu v Brně vyrostl, se už zřejmě nedozvíme.

Šťástka (ODS): Zákony platí pro všechny stejně, tedy i pro Amazon
Foto: red
Popisek: Logo ODS

Kdo by tam nakonec pracoval a v jakých podmínkách, se můžeme dál domýšlet podle informací z Dobrovíze. Třiadvacet tisíc obyvatel brněnské Slatiny, Černovic a Tuřan ale zároveň nezjistí, jak by se ve skutečnosti projevily stovky kamionů denně na už teď přetížených silnicích městských částí.
Voliči se nepřesvědčí, zda by tentokrát byla česká vláda pružnější a slibovaný nájezd na dálnici D1 z Černovické terasy by opravdu vznikl během tří let. Když předtím nestačilo let dvanáct. Maloobchodníci a provozovatelé eshopů nebudou mít tvrdého konkurenta přímo ve městě.
 
Pod tlakem
 
Státní a brněnská kasa už se také nedopočítá, kolik by jí místní Amazon dal a vzal. I když podle zkušeností z Německa jsme v tomto případě skutečně nepřišli o moc.
 
Problémy ohledně Amazonu vyvstávaly postupně. Měly však společný rys – časový tlak, ve kterém je bylo nutno řešit. Přesto jsme udělali maximum, aby investice Brnu víc pomohla, než uškodila.

Přiměli jsme investora, aby se podílel na výkupu pozemků pro nájezd na dálnici. To slibovalo mnohem rychlejší postup stavby než v případě státních výkupů.
 
Ministerstvo práce přislíbilo pomoc, aby pracovní nabídky Amazonu putovaly nejprve k brněnským nezaměstnaným. Protože o příležitost pro místní lidi šlo v první řadě. Nakonec se bohužel ukázalo, že máme hlasovat pro něco, co zákon momentálně vůbec v daném místě neumožňuje stavět. Územní plán tam totiž výslovně zakazuje stavbu velkoskladů. Lze jen spekulovat, jak dlouho by trvala jeho změna a jestli by k ní přes vzmáhající se odpor vůbec došlo. To už se na několika hodinách jednání zastupitelstva vyřešit nepovedlo.
 
Zákony platí pro všechny stejně a my je měnit nemůžeme. Škoda. Brno se teď musí na Černovickou terasu zaměřit. Třeba se tam povede přilákat jiné investory, kteří přinesou sofistikovanější práci, než je přenášení balíku z místa na místo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Piráti hlasovali proti České republice

18:11 Zdechovský (KDU-ČSL): Piráti hlasovali proti České republice

Komentář na facebookovém profilu k hlasování v Evropském parlamentu o dočasném zařazení jádra mezi č…