Štěch (ČSSD): Je dobré, že se nezapomíná na jak dobré, tak i zlé okamžiky našich dějin

20.01.2019 7:34

Dnes jsem již tradičně přijal vítěze a organizátory Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR.

Štěch (ČSSD): Je dobré, že se nezapomíná na jak dobré, tak i zlé okamžiky našich dějin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý předseda Senátu Milan Štěch

V listopadu 2018 proběhl již 27. ročník této soutěže za účasti 183 českých a 76 slovenských družstev gymnázií obou zemí. Hlavním tématem byl „Rok naděje a léta zklamání“, tedy nedávná historie tehdejšího Československa počínaje rokem 1968. Absolutními vítězi se stali studenti Biskupského gymnázia Brno - Bravičova, za slovenskou část gymnázium Janka Matúšku Galanta.

Setkání na půdě Senátu PČR se kromě vítězných družstev a jejich pedagogů a ředitelů škol, studentského realizačního týmu gymnázia Cheb spolu s duchovním otcem celé soutěže a jejím hlavním organizátorem Mgr. Radkem Stulákem, zúčastnili jako čestní hosté také jeden z odborných garantů soutěže doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D. a Karol Dobiaš, mistr Evropy ve fotbale z roku 1976 a mnohonásobný československý reprezentant.

Hosty jsme uvítali společně se senátorem Miroslavem Nenutilem v jehož volebním obvodu se soutěž odehrává. Při této příležitosti jsem ocenil dlouholetou práci organizátorů, která významně přispívá k udržení historické paměti zejména mladých lidí. Je dobré, že se nezapomíná, a to jak na dobré, tak i zlé a smutné okamžiky našich dějin. Historie je pro nás pramenem velkého poučení pro současnost i budoucnost.

Radek Stulák, jakožto hlavní organizátor soutěže poděkoval všem, kteří podporovali a podporují soutěž, Karol Dobiaš zaujal přítomné krátkou vzpomínkou na hvězdné okamžiky své sportovní kariéry a přiblížil podmínky vrcholových sportovců v minulosti a dnes. Přátelské rozhovory pokračovaly i při následujícím obědě. 

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2019

22:30 Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2019

Ministr zemědělství Miroslav Toman podepsal výši sazeb pro přímé platby na letošní rok. Jde napříkla…