Štěch (ČSSD): Systém EET přispěl k narovnání podnikatelského prostředí

13.02.2017 19:38

Předseda Senátu Milan Štěch jednal se svým chorvatským protějškem Božo Petrovem, předsedou chorvatského parlamentu. Hovořili o ekonomice, zvláště energetice, problémech EU a migrační krizi. Velkou část jednání věnovali systému elektronické evidence tržeb, který v Chorvatsku funguje od roku 2013.

Štěch (ČSSD): Systém EET přispěl k narovnání podnikatelského prostředí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

Předseda Senátu Milan Štěch hovořil se svým protějškem z Chorvatska o přechodu země na elektronickou evidenci tržeb. Božo Petrov popsal, jak se v Chorvatsku systém zaváděl a jak funguje dnes. Podle Petrova přispívá ke snižování šedé ekonomiky a přináší vyšší příjmy do státního rozpočtu. „Jsem rád, že se nenaplňují řeči o tom, že systém EET v Chorvatsku nefunguje. Opak je pravdou, považuji evidenci tržeb za správný krok, který narovnal prostředí mezi těmi, kteří hráli fér a kteří naopak nedodržovali pravidla. Po letech, kdy jsme se snažili prosadit registrační pokladny, pro které jsme nikdy nenašli dostatek sil ve sněmovně, jsem rád, že se podařilo zavést elektronickou evidenci tržeb, která plní očekávání,“ řekl předseda Senátu Milan Štěch.

Bezproblémový chod EET u českých prodejců je prioritou vlády premiéra Bohuslava Sobotky. „Jediným prokazatelným negativem elektronické evidence tržeb je nárůst administrativy. Jinak ale je systém jako celek nepochybně prospěšný a účinný v boji proti šedé ekonomice. Vedl k nárůstu přiznaných tržeb. Extrémním případem byl dokonce konkrétní obchod, kde vykazované tržby po zavedení EET vzrostly o 27 000 %,“ řekl Petrov.

Mezi další témata rozhovoru patřila např. podpora dalších zemí Balkánu při snaze o vstup do EU nebo důsledky a vývoj migrační krize.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bezecný (KDU-ČSL): Mistři politického dramatu

10:46 Bezecný (KDU-ČSL): Mistři politického dramatu

Politická dramata doprovázená vzestupy a pády osobností patří k charakteristikám britského vývoje po…