Štefek (KSČM): V Bruselu je možné vidět výstavu Antonína Dvořáka

19.03.2014 6:42

V pátek 14. března byla v Bruselu zahájena výstava „Antonín Dvořák – Život a dílo“.

Štefek (KSČM): V Bruselu je možné vidět výstavu Antonína Dvořáka
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu
reklama

V pátek 14. března byla v Bruselu zahájena výstava „Antonín Dvořák – Život a dílo“.  Akci, která získala i záštitu hejtmana Středočeského kraje Josefa Řiháka, organizuje Zastoupení Středočeského kraje v Bruselu v rámci Roku české hudby ve spolupráci s Památníkem Antonína Dvořáka, Českým centrem v Bruselu a Stálým zastoupením České republiky při Evropské unii.

Středočeský kraj reprezentoval na zahájení výstavy radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek. „Výstava ukazuje skladatelův život a jeho dílo od začátku do opery Rusalka z roku 1901 a skládá se i z fotografií Dvořákovy rodiny. Je to již třetí podobná akce našeho Památníku Antonína Dvořáka v Bruselu a jeden z vrcholů dvacetileté činnosti paní ředitelky památníku Vladimíry Šplíchalové, za což také sklidila mohutné ovace.”

Vernisáž byla obohacena i pianovým koncertem Karla Vrtišky, který bravurně představil díla Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany i Leoše Janáčka.

Návštěva Bruselu nebyla ale jen ve znamení ód na Antonína Dvořáka.

„Určitě podnětná byla diskuse se zástupkyní ředitelky Českého centra v Bruselu o propagaci kulturních aktivit a památek a prohloubení spolupráce se Středočeským krajem Lenkou Zenklovou. Představili jsme několik styčných témat, které bychom mohli rozvíjet. Hodně času jsme spolu s Danou Krutinovou, která je pověřena vedením Zastoupení Středočeského kraje při EU, věnovali také prezentaci našeho kulturního dědictví a naší činnosti právě přes Zastoupení kraje v Bruselu. A nesmírně podnětné bylo jednání na Evropské komisi s vedoucím oddělení komunikace a valorizace na generálním ředitelství pro vzdělávání a kulturu EAC Karlem Bartákem. Probírali jsme problémové okruhy kultury a památkové péče u nás a možnosti čerpání dotací z evropských fondů, zejména z nového programu Kreativní Evropa.“ sdělil Štefek s tím, že Středočeský kraj se bude snažit nabízené dotační tituly určitě využít.

Ing. Zdeněk Štefek

  • KSČM
  • Zastupitel SČkraje,kandidát na HT,objednatel/zhotovitel KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Zdeněk Štefek - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…