Štefek (KSČM): V Kutné Hoře bude působit vysoká škola

11.11.2014 8:53

Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu hodnotila výsledky výběrového řízení na pronájem části nemovitosti v areálu Jezuitské koleje a schválila jeho vítěze - Academia Rerum Civillium – Vysokou školu politických a společenských věd z Kolína.

Štefek (KSČM): V Kutné Hoře bude působit vysoká škola
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu hodnotila výsledky výběrového řízení na pronájem části nemovitosti v areálu Jezuitské koleje a schválila jeho vítěze -  Academia Rerum Civillium – Vysokou školu politických a společenských věd z Kolína.

„Naším záměrem bylo využít uvolněné prostory pro vysoké školství, které by přivedlo studenty po vzoru dalších středočeských měst i do Kutné Hory. Předpokládaná spolupráce školy se Středočeským krajem a GASKem prospěje nejen všem kraji, GASKU a škole, ale obohacením doprovodného programu i všem návštěvníkům.“ sdělil radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Vysoká škola politických a společenských věd přesune své sídlo z Kolína do Kutné Hory. Mimo vlastního vzdělávání a nájmu ve výši přes milion korun ročně nabízí i společné konference na téma Společnost – politika – kultura, letní školy, pomoc s výstavami, výukou cizích jazyků, s vzájemnou propagací a podporou. Dá se počítat i se zařazením volitelných předmětů, které by vyučovali odborníci z GASKu a rozšířením kurzů pro seniory a další veřejnost.

Galerie Středočeského kraje tak ožije i vysokoškolským životem, stejně tak jako Kutná Hora, která se stane vysokoškolským městem.

Ing. Zdeněk Štefek

  • KSČM
  • Zastupitel SČkraje,kandidát do EP,Objednatel/zhotovitel:KSČM
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: KSČM

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Horská: Soutěž vyzdvihuje poctivou a soustavnou práci žen

13:06 Senátorka Horská: Soutěž vyzdvihuje poctivou a soustavnou práci žen

Hlasování pro letošní Ženu regionu je v plném proudu.