Štefek (KSČM): V Kutné Hoře bude působit vysoká škola

11.11.2014 8:53 | Zprávy

Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu hodnotila výsledky výběrového řízení na pronájem části nemovitosti v areálu Jezuitské koleje a schválila jeho vítěze - Academia Rerum Civillium – Vysokou školu politických a společenských věd z Kolína.

Štefek (KSČM): V Kutné Hoře bude působit vysoká škola
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu hodnotila výsledky výběrového řízení na pronájem části nemovitosti v areálu Jezuitské koleje a schválila jeho vítěze -  Academia Rerum Civillium – Vysokou školu politických a společenských věd z Kolína.

„Naším záměrem bylo využít uvolněné prostory pro vysoké školství, které by přivedlo studenty po vzoru dalších středočeských měst i do Kutné Hory. Předpokládaná spolupráce školy se Středočeským krajem a GASKem prospěje nejen všem kraji, GASKU a škole, ale obohacením doprovodného programu i všem návštěvníkům.“ sdělil radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Vysoká škola politických a společenských věd přesune své sídlo z Kolína do Kutné Hory. Mimo vlastního vzdělávání a nájmu ve výši přes milion korun ročně nabízí i společné konference na téma Společnost – politika – kultura, letní školy, pomoc s výstavami, výukou cizích jazyků, s vzájemnou propagací a podporou. Dá se počítat i se zařazením volitelných předmětů, které by vyučovali odborníci z GASKu a rozšířením kurzů pro seniory a další veřejnost.

Galerie Středočeského kraje tak ožije i vysokoškolským životem, stejně tak jako Kutná Hora, která se stane vysokoškolským městem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: KSČM

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Naše země potřebuje mnoho změn, aby se vrátila do „první ligy"

20:07 Niedermayer (TOP 09): Naše země potřebuje mnoho změn, aby se vrátila do „první ligy"

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k financování potřebných investic