Štefek (KSČM): Zhotovitel Památníku národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech vysoutěžen

15.04.2014 10:23

Zdeněk Štefek, radní pro kulturu a památkovou péči Středočeského kraje za KSČM, k rozhodnutí Rady Středočeského kraje vybudovat Památník národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech.

Štefek (KSČM): Zhotovitel Památníku národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech vysoutěžen
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu
reklama

Rada Středočeského kraje na svém zasedání rozhodla, že na základě veřejné soutěže bude Památník národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech realizovat firma MTStav Příbram, s.r.o.

Předmětem zakázky jsou stavební práce spojené s rekonstrukcí barokního Horního zámku a přilehlých prostor. V zámku vznikne multimediální expozice protifašistického odboje, místo bude fungovat i jako kulturní centrum s besedami, přednáškami, pietními a jinými akcemi.

„Památník v Panenských Břežanech bude tvořit spolu s Lidicemi a Terezínem určitý trojúhelník paměti národa daného období. Mimo zmíněné expozice o životě za protektorátu a odboji bude obsahovat i část věnovanou historii zámku. V projektu jsme pamatovali i na zpřístupnění památníku hendikepovaným a také na podporu rozvoje celého regionu. U památníku se budou sbíhat nové cyklostezky či cyklotrasy a kromě dalších nabízených služeb zároveň pracujeme na rekonstrukci zámeckého areálu tak, aby jak nádherná zámecká zahrada, tak přilehlá Santiniho kaple svaté Anny mohla za přijatelných nákladů sloužit veřejnosti.“ sdělil radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Firma MRStav Příbram, s.r.o. proti předpokládané ceně ve výši 37,6 mil. Kč vyhrála s nejlevnější nabídkou 24,8 mil. Kč. Projekt je realizován z evropských fondů, z výzvy 93a, kraj zaplatí z celkových uznatelných nákladů 15%.

Ing. Zdeněk Štefek

  • KSČM
  • Zastupitel SČkraje,kandidát na HT,objednatel/zhotovitel KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Zdeněk Štefek - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Prymula: Kontaktů je příliš mnoho a opatření nejsou vždy účinná

18:16 Ministr Prymula: Kontaktů je příliš mnoho a opatření nejsou vždy účinná

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 10. 2020 k informacím vlády o nákaze Covid-19