Štěpánek (Piráti): Medaile pro mladé olympioniky jsou z dílny mistryně Evropy i světa, hradecké karatistky Radky Tesařové

30.12.2022 9:59

Medaile, o které v Královéhradeckém kraji budou na jubilejní 20. Olympiádě dětí a mládeže bojovat talentovaní sportovci krajských výprav, jsou z dílny hradecké karatistky Radky Tesařové, dlouholeté závodnice a mistryně Evropy i světa. Za návrh a výrobu 420 kusů medailí v šíři sto milimetrů kraj zaplatí 102 tisíc korun.

Štěpánek (Piráti): Medaile pro mladé olympioniky jsou z dílny mistryně Evropy i světa, hradecké karatistky Radky Tesařové
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Těší mě, že logo olympiády se rozšířilo do dalších grafických prvků, kdy se jeho hlavní motiv – obrys hor a kulich s bambulí staly podkladem pro návrh a výrobu medailí. Vznikly v dílně Radky Tesařové, úspěšné sportovkyně, mistryně Evropy i světa a dlouholeté závodnice a vlajkonošky naší výpravy sportovců na olympiádě v Ústeckém kraji v roce 2016. 

Anketa

Který z prezidentských kandidátů je podle vás nejpoctivější?

hlasovalo: 19201 lidí
To všechno je pro olympiádu, kterou v lednu pořádáme v našem kraji, přímo symbolické, “ řekl náměstek Arnošt Štěpánek za gesci sportu.

Návrh a výroba medailí vychází z loga olympiády, které vzešlo ze 101 návrhů soutěže pro středoškoláky, kdy porota složená z profesionálů v oboru grafiky, marketingu a zástupců kraje vyhodnotila jako nejlepší návrh Antonína Schmieda z trutnovského gymnázia. Na jeho základě navrhla medaile, o které budou sportovci bojovat v deseti sportech a jedné paralympijské disciplíně, dlouholetá a úspěšná karatistka klubu SK Karate Spartak Hradec Králové Radka Tesařová.

„Před deseti lety jsem začala tvořit návrhy na originální medaile a stuhy. Z vlastní zkušenosti vím, jak sportovci vnímají hodnotu ocenění a že univerzální diplomy a prefabrikované výlisky nejsou úplně to pravé. Pro mě je hlavním motorem grafická tvorba ke konkrétní sportovní události a velice mě těší, že mohu pro talentované sportovce z celé republiky vytvářet medaile. Všem olympionikům držím palce pro skvělé sportovní výkony ve Špindlerově Mlýně. Přeji si, aby se medaile líbily a oceněným připomínaly bezvadnou atmosféru, kterou určitě na olympiádě zažijí,“ sdělila Radka Tesařová, která i v letošním roce v Nizozemsku vyhrála nejen kategorii kumite žen nad 60 kg, ale uspěla i v souboji medailistek bez rozdílu hmotnosti a získala historicky první titul Grand Champion pro Českou republiku.

Olympiáda se uskuteční v Královéhradeckém kraji od 22. do 26. ledna a jejím centrem se stane Špindlerův Mlýn, do kterého zamíří zhruba 1 700 účastníků. „Přípravy na sportovní svátek dětí a mládeže doslova finišují, a i my také čekáme na přízeň počasí a velkou sněhovou nadílku,“ doplnil náměstek Štěpánek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

9:09 Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

Jedna politická bitva se přehnala, druhá nás nejspíš čeká. Jde opět o důchody, kterým se všechny vlá…