Štěpánek (Trikolora): Kdo je a kdo není masový vrah?

12.03.2024 14:07 | Komentář

Pokud použijeme stejnou logiku a slovník, jakými nás v posledních dvou letech v souvislosti s ukrajinskou válkou zahrnují politici a novináři hlavního proudu, pak na oslavy 25. výročí našeho vstupu do NATO do Prahy přiletěl masový vrah Bill Clinton...

Štěpánek (Trikolora): Kdo je a kdo není masový vrah?
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

...vrah mnoha nevinných dětí a žen, vrah půl třetího tisíce nevinných civilistů. 42. prezident USA je totiž osobně odpovědný za letecké údery USA a NATO na Jugoslávii v roce 1999, které ničily srbskou civilní infrastrukturu. Bez mandátu OSN. Balkánská řeznice Madla, Clintonova ministryně zahraničních věcí a dodnes modla mnoha našich politiků, nepřiletí, neboť už se po zásluze smaží v pekle. Předtím ovšem stihla pohádkově zbohatnout, když si v poválečném, od Srbska násilně odtrženém Kosovu pořídila místní telecom, a pak ho výhodně střelila Slovincům.

Jiný masový vrah dětí a žen, 43. prezident USA George Bush ml., který je spolu s bývalým britským předsedou vlády Tony Blairem odpovědný za rozpoutání války v Iráku v roce 2003, si dál užívá svého politického důchodu a na naše oslavy se nedostaví. Za připomenutí stojí dvě skutečnosti. Smyšlenou záminkou k rozpoutání této války byly vylhané informace o zbraních hromadného ničení, které se ovšem nikdy nenašly. Mezitím ale v Iráku zemřel až milion lidí. Dětí, žen, civilistů. Země se z této pohromy dodnes nevzpamatovala. Podobně jako mnohé další země, kam Západ pomocí zbraní a s vedlejším efektem tisíců mrtvých importuje své představy o „demokracii“.

Co mají tyto a mnohé další vojenské akce společného se současnou válkou na Ukrajině? V logice dávné Clausewitzovy teze, že válka je pokračováním politiky jinými prostředky, si brutální vojenskou silou vynucují řešení, která se předtím nepodařilo dohodnout či prosadit u jednacího stolu. Takhle to chodí, co je svět světem. Na západě, na východě, na severu i na jihu.

Ale chodí to i tak, že zatímco další z válečníků, totiž 44. prezident USA Barack Obama, obdržel prakticky za nic a tak nějak úplně dopředu Nobelovu cenu míru a je smečkou „pokrokových“ novinářů celého světa dodnes milován, veleben a obdivován, 45. prezident USA Donald Trump, který na rozdíl od všech svých předchůdců žádnou válku nerozpoutal, je tou samou smečkou nenáviděn, pomlouván a dehonestován.

Smyslem tohoto textu není vyviňovat žádného ze současných politiků, odpovědných za ukrajinské válečné běsnění, pouze chce připomenout, že všem by se mělo měřit stejným metrem. Chápu ovšem, že požadovat něco takového v zemi, jež se zásluhou a přičiněním zdejších prodejných, služebných presstitutů a lokajských politiků už dávno měla z České republiky přejmenovat na Zemi dvojího metru, je zcela pošetilé.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Petr Štěpánek

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Dá se jen souhlasit!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusediskuse1 , 12.03.2024 14:19:45

|  5 |  0

Další články z rubriky

Svobodní: Dražší bude vše, nejen palivo

22:01 Svobodní: Dražší bude vše, nejen palivo

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k českému Green Dealu vlády Petra Fialy