Štěpánová (STAN): Jak se daří ve dvou pracích

10.12.2016 14:20

Existují lidé, kteří jsou naráz uvolněnými starosty, primátory, senátory, poslanci atd. a nemají problém. To znamená, že vykonávají dvě práce na 100%. Ať počítám, jak počítám, celkem je to 200%.

Štěpánová (STAN): Jak se daří ve dvou pracích
Foto: STAN
Popisek: Hana Štěpánová (STAN)

Na 150 % se dalo pracovat snad jen v „Černých baronech“, anebo pokud se podaří naklonování jedince do dvou. No prostě dost těžká věc.

Zakouším to na vlastní kůži a těším se, až tato doba skončí. Po volbách do zastupitelstev krajů jsem se stala volbou zastupitelstva radní Pardubického kraje, do začátku prosince 2016 neuvolněnou. Doma ve své Obci Morašice u Litomyšle funguji stále ještě do konce listopadu jako uvolněná starostka, tedy práce na 100%. Skloubení obou prací je nevyhnutelné, ale naštěstí pouze dočasné. A jak to probíhá v praxi? Tři až čtyři dny v týdnu jsem na „obci“ a jeden až dva dny si beru dovolenou, abych mohla dobrým způsobem nastartovat práci jako radní v Pardubicích. Jak říkám, je to těžko realizovatelné, ale s vypětím sil dočasně zvládnutelné. Z Pardubic řeším po telefonu svou obec a naopak, z obce po telefonu a e-mailu řeším pardubické záležitosti.

Mgr. Hana Štěpánová, starostka obce Morašice u Litomyšle a radní Pardubického kraje pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vlk (ČSSD): Volby v Ústeckém kraji

10:19 Vlk (ČSSD): Volby v Ústeckém kraji

Volby politických subjektů se rozbíhají na plné obrátky. Agentury voličům odhalují svoje průzkumy a …