Středočeský kraj: Ředitelství silnic a dálnic se shodlo s Krajskou správou údržby silnic

24.06.2015 12:27

ŘSD a KSÚS se v rámci memoranda shodují na základních principech a cílech při přípravě, realizaci a údržbě pozemních komunikací, které se nacházejí na území Středočeského kraje.

Středočeský kraj:  Ředitelství silnic a dálnic se shodlo s Krajskou správou údržby silnic
Foto: praha.eu
Popisek: Krajský úřad Středočeského kraje

„Zejména v současné situaci, kdy je na opravy státních i krajských komunikací připraveno výrazné množství finančních prostředků a pracuje se hodně jak na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích prvních tříd, které patří do odpovědnosti ŘSD ČR, tak na silnicích nižších tříd, které má ve správě právě kraj, je nanejvýš důležité zajistit společný postup, koordinaci a především komunikaci doslova na každé zahajované opravě“, komentoval podepsání memoranda generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Kraj i ŘSD se shodují na prioritních stavbách

Středočeský kraj i ŘSD se shodují na prioritních stavbách, které je ve Středočeském kraji potřeba vybudovat. „Považujeme za nezbytné urychlení investorské přípravy a realizace všech nedokončených staveb Silničního okruhu kolem Prahy, dálnice D3, rychlostních silnic R6 a R7 ve Středočeském kraji včetně vybudování souvisejících přeložek silnic II. a III. tříd a také zkapacitnění silnice I/12. Prioritou je pro nás také výstavba obchvatu Kralup nad Vltavou a propojení komunikací R7 a D8, které bude realizovat Středočeský kraj. Důležité je také zintenzivnění oprav a modernizace silnic II. a III. tříd,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Obě strany se dohodly na vzájemné koordinaci připravovaných a realizovaných staveb a na prohloubení vzájemné spolupráce v podobě odborné technické pomoci, konzultací či při zajišťování potřebných finančních prostředků na zajištění oprav a údržby pozemních komunikací.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Nová nizozemská vláda výrazně zpřísní svou azylovou politiku

6:16 Fiala (SPD): Nová nizozemská vláda výrazně zpřísní svou azylovou politiku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k azylové politice nové nizozemské vlády.