Stropnický (SZ): Historická osa Kobylis prokoukne, ale letos to nebude...

24.07.2015 4:31

Ulice Klapkova, která od severu k jihu protíná Kobylisy, se dočká rekonstrukce. Hlavní město chce zkoordinovat investice správců sítí a dopravního podniku a tím práce urychlit a zlevnit. Pražští radní v úterý zadali přípravu koordinační studie Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Výsledkem budou bezbariérové zastávky, nové stromořadí nebo kvalitnější chodníky.

Stropnický (SZ): Historická osa Kobylis prokoukne, ale letos to nebude...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

„Plánovaná proměna ulice vychází z rekonstrukce tramvajové trati na Klapkově ulici mezi Vozovnou Kobylisy a Březiněvskou. Dělníci poprvé kopnou do země v létě 2016, aby zrekonstruovali tramvajovou trať a zastávky, kde vzniknou nové přístřešky pro cestující. Rekonstrukce zbytku ulice proběhne o rok později,“ uvádí náměstek primátorky Matěj Stropnický. 

Výsledkem bude bezpečnější a přehlednější soužití pěší a automobilové dopravy. Na křižovatkách budou chodníky rozšířené, díky čemuž se zkrátí přechody a navíc chodci nebudou čekat schovaní za parkujícími auty. Zeber pro chodce bude po přestavbě oproti současnému stavu víc a jejich součástí budou i vodící prvky pro nevidomé.

Některé boční ulice budou navíc napojeny zvýšenými přejezdy, což ještě zlepší bezpečnost i komfort chodců. Uživatelé jízdních kol se pak můžou těšit na více stojanů. Po rekonstrukci se přesune veřejné osvětlení na stožáry tramvajového vedení, což sníží počet stožárů v prostoru chodníku.

Rekonstrukce donedávna probíhaly nekoordinovaně, takže se ulice rozkopávaly klidně několikrát ročně. Klapkova ulice bude dalším příkladem, kdy se Praha snaží zkoordinovat práce Dopravního podniku hl. m. Prahy, Technické správy komunikací hl. m. Prahy, plynařů a dalších investorů. Díky tomu město ušetří veřejné prostředky i nervy místních a navíc dokáže posunout kvalitu ulice směrem k reprezentativní třídě. „Jde o další rekonstrukci, do jejíž přípravy byla veřejnost zapojena už od začátku jejího projektování,“ dodává náměstek Stropnický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – konkurenceschopnost

6:28 Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – konkurenceschopnost

P. N. Rasmussen a J. Delors ve své Nové sociální Evropě říkají: „Nemusíme startovat v dostihu ke dnu…