Stržínek (ANO): Kasina i hráči jsou ve Valmezu pod drobnohledem

15.03.2023 13:49 | Zprávy

Na začátku března navštívili místostarostové Yvona Wojaczková a Petr Nachtmann v doprovodu ředitele městské policie a vedoucího finančního odboru radnice kasina ve Valašském Meziříčí.

Stržínek (ANO): Kasina i hráči jsou ve Valmezu pod drobnohledem
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek

Na místě se seznámili s přísnými pravidly, která musí zájemci před hrou splnit, i se situací panující v okolí těchto podniků. 

Od letošního ledna platí ve Valmezu nová Obecně závazná vyhláška, kterou se stanoví místa, na nichž lze provozovat loterie a jiné podobné hry. „Jejím prostřednictvím jsme snížili počet heren z původních 20 schválených v roce 2015 na pouhá 4 aktivní místa, která jsou dnes provozována jako kasina. Podařilo se tak omezit hazard na území našeho města a udržet ho v přesně definovaných místech,“ uvedl po schválení vyhlášky starosta Robert Stržínek.

Jeho kolegové místostarostové Yvona Wojaczková a Petr Nachtmann nyní kasina osobně navštívili. „Opakovaně se setkáváme s kritikou jejich provozu ze strany některých opozičních zastupitelů. Na místě jsme se ale přesvědčili, že se jedná o provozovny s velmi přísnými pravidly. Hráči se musí před hrou povinně registrovat, a pokud jsou vedeni v rejstříku vyloučených osob, například kvůli insolvenci nebo léčbě gamblerství, nejsou do herny vůbec vpuštěni. Provoz kasin také pravidelně kontroluje Ministerstvo financí a Celní správa,“ přiblížila místostarostka Yvona Wojaczková.

Podle vedení města je lichá i kritika rušení veřejného pořádku v okolí heren. „Výrazný vliv na to mají přísná pravidla a kontrola ze strany samotných provozovatelů. Dle jejich slov se přitom denně účastní hry pouze jednotky osob. Současná situace je tak určitým kompromisem. V případě, že bychom zavedli nulovou toleranci, pravděpodobně bychom se vystavili riziku vzniku heren v sousedních obcích nebo vzniku takzvaných černých heren. Právě s těmito jevy pak často složitě bojují města, která se rozhodla hazard úplně zakázat,“ navázal místostarosta Petr Nachtmann.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Jak moc kyselá a pro koho bude letos znojemská okurka?

11:17 Hašek (PRO): Jak moc kyselá a pro koho bude letos znojemská okurka?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke korupční kauze na znojemské radnici