Stržínek (ANO): Stále se daří rozšiřovat a zkvalitňovat místní síť cyklistických tras

05.06.2020 21:32

Na kole nejen po mikroregionu zase o něco bezpečněji.

Stržínek (ANO): Stále se daří rozšiřovat a zkvalitňovat místní síť cyklistických tras
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)
reklama

Obcím Branky a Poličná se díky několikaleté spolupráci nyní podařilo otevřít 755 metrů dlouhý úsek cyklostezky, který naváže na cirka 150kilometrovou cyklostezku Bečva. V rámci součinnosti s Dobrovolným svazkem obcí Mikroregion Valašskomeziříčsko–Kelečsko stavbu za 3,8 milionu Kč pokryje z více než 90 % dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Cyklostezka v úseku mezi Brankami a Poličnou je součástí stávající cyklotrasy číslo 6216 vedoucí také přes obce Lázy, Loučka, Police až do Valašského Meziříčí, kde se napojuje na cyklostezku Bečva. Vybudování nového úseku stálo 3,8 milionu Kč. „Na tomto důležitém projektu od počátku aktivně spolupracovaly obce Branky a Poličná s přispěním Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko. Proto také úspěšně žádali o dotaci cirka 3,5 milionu korun z Integrovaného regionálního operačního programu. Společnými silami se nám tak v rámci mikroregionu stále daří rozšiřovat a zkvalitňovat místní síť cyklistických tras,“ je spokojen Robert Stržínek, předseda rady mikroregionu a starosta města Valašské Meziříčí.

Nový úsek cyklostezky mezi Brankami a Poličnou přispěje také ke zvýšení bezpečnosti a zlepšení dostupnosti cyklodopravy nejen směrem z Valmezu, ale také do města. Cyklisté už totiž nemusí využívat úzkou frekventovanou silnici II. třídy. „Valašské Meziříčí se v posledních letech stává křižovatkou cyklodopravy. Nejen díky oblíbené cyklostezce Bečva je možné z našeho města vyjet na kole pohodlně téměř do všech směrů. Věřím, že i nový úsek cyklostezky mezi Brankami a Poličnou přispěje k ještě většímu rozvoji cyklodopravy,“ myslí si Zdislava Odstrčilová, místostarostka Valašského Meziříčí. Slavnostní otevření nového úseku cyklostezky Branky – Poličná proběhlo v pátek 29. května.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Doležal (SPD): Je představená důchodová reforma opravdu reformou?

21:43 Doležal (SPD): Je představená důchodová reforma opravdu reformou?

Spoluautorkou textu je místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, Bc. Lucie …