Stržínek (ANO): Světoběžníci se sejdou ve Valmezu už v sobotu

01.11.2019 11:49

Unikátní festival s profesionály, pro které jsou dálky denním chlebem, se opět po roce vrací do Kina Valmez. Světoběžníci se zde představí v sobotu 2. listopadu od 13.00 hodin.

Stržínek (ANO): Světoběžníci se sejdou ve Valmezu už v sobotu
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)
reklama

„Festival jsme pojali jako kombinaci pásma besed a promítání filmů. Našimi hosty jsou cestovatelé, fotografové, dobrodruzi, zahraniční zpravodajové a novináři, pro které je cestování, extrémní sportovní výkony a dobrodružství denním chlebem. Lidé, kteří jsou ve svém oboru profesionály,“ přiblížil za organizátory Dalibor Dobrovský. Návštěvníci se tak mohou těšit na vyprávění Iny Píšové o její Transsibiřské odyseji, nejslavnějšího současného českého mořeplavce a stavitele lodí Rudy Krautschneidera, logistika Lékařů bez hranic Pavla Dacka, triatlonisty a ultramaratonce Petra Vabrouška či zahraničního zpravodaje v Rusku a valašskomeziříčského rodáka Martina Dorazína. Nejen vyprávění těchto osobností pak doplní také promítání atraktivních a dobrodružných filmů Not a Target, Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka, Nákaza nebo World Marathon Challenge.

„Jsem rád, že právě ve Valašském Meziříčí se našla parta nadšenců, která zde pořádá unikátní festival Světoběžníci. Díky němu se nejen naši občané seznámí s často neuvěřitelnými příběhy jedinečných osobností z celé České republiky, které jsou navíc opravdu inspirativní. I to je jeden z důvodů, proč festival za město aktivně podporujeme,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Petříček: Naši absolventi se mohou pustit také do dobrodružství v Bruselu

22:24 Ministr Petříček: Naši absolventi se mohou pustit také do dobrodružství v Bruselu

Ministerstvo zahraničních věcí láká talentované Čechy do služeb unijních institucí.