Švácha (TOP 09): Tibetskou vlajku Rakovník vyměnil za maso pošlých býků

17. 3. 2016 7:26

Současná vládní garnitura České republiky upřednostňuje mlhavé ekonomické výhody před lidskými právy. Je možné se o tom přesvědčovat dnes a denně.

Švácha (TOP 09): Tibetskou vlajku Rakovník vyměnil za maso pošlých býků
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Vrací se tak k odkazu socialistických časů, kdy měla plná síťovka mandarinek či půl kila hovězího z výseku větší cenu než ucelené dílo Franze Kafky. Mimo jiné se to ukazuje na vztazích s Čínou a opatrném přešlapování okolo Tibetského problému.

Je tomu obtížné porozumět především z toho důvodu, že právě lidská práva a jejich potlačování byla jedním ze „spouštěčů“ celospolečenských změn v roce 1989. Stavíme-li se tedy k jejich pošlapávání zády, popíráme samu podstatu existence současného politického zřízení České republiky a pošilháváme po době, za kterou bychom se měli spíše stydět, než ji adorovat.

Na problém je ovšem možné nahlížet i z dalších hledisek. Jedním ze zásadních je skutečnost, že vedení některých měst a radnic kopíruje politiku svých stranických sekretariátů. Jako příklad lze uvést rozhodnutí rady města Rakovníka, která přijala usnesení v tomto znění: „Rada města neschvaluje zapojení města Rakovníka pro období 2016 – 2018 do celosvětové akce Vlajka pro Tibet formou vyvěšování tibetské vlajky na budově radnice.“ Z usnesení tohoto orgánu rady je možné mezi řádky sice vyčíst, že se rada do celosvětové kampaně zapojí nějakým jiným způsobem, ve skutečnosti však pouze po vzoru svých partajních struktur (KSČM, ANO, ČSSD) zcela rezignuje na lidská práva jako taková.

Pro historickou přesnost je možné upozornit, že do roku 2014 byla na rakovnické radnici dvanáct let vyvěšována tibetská vlajka pravidelně každý rok. Dá se poměrně jednoznačně předpokládat, že získá-li současné vedení města Rakovníka podporu i v příštím volebním období, bude stejné usnesení přijato i pro léta 2018 – 2022.

Za mandarinky, které téměř jistě nedozrají, a maso pošlých býků…

Jan Švácha, předseda regionální organizace Rakovník a kandidát do krajských voleb

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Hulákání zástupců KSČM, SPD a ODS

18:05 Kalousek (TOP 09): Hulákání zástupců KSČM, SPD a ODS

Komentář na facebookovém profilu ke křiku jistých stran nad zvolením von der Leyen za předsedkyni Ev…