Švarcbek (KSČM): Cesta do otroctví

12.08.2018 6:34

Jak se stanete otrokem v Česku

Švarcbek (KSČM): Cesta do otroctví
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo
reklama

V minulosti se museli otrokáři snažit, aby pochytali dost kvalitních lidi, které následně zpeněžili. Otrok byl majetek. A jako o každý majetek se vlastník musel starat. Měli s tím náklady a ti, co byli honěni, se taky nechtěli nechat svázat a zbavit svobody. Bylo to pro obě strany dost nebezpečné a výsledek nebyl vždy jistý.

Dnes je situace jiná, stačí přijmout dotaci, třeba na opravu obecního úřadu. Jednu takou dotaci si vzala obec Železná na opravu obecního majetku ve výši 9 milionů korun. Dostatečně však neohlídali podmínky - prodali nějaké stejky a po udání konkurence mají nyní vrátit dotaci a penále ve stoprocentní výši. Copak je taková sankce morální? Na to samozřejmě malá obec nemá, úvěr asi nedostanou, a pokud ano, tak jej budou dlouho splácet.

Kdyby na dotaci nešli a nepřijali ji, tak mají sice ošklivější obecní dům, ale nemuseli by se soudit, tahat o peníze s úřadem a být v nejistotě, že nebudou mít na základní služby. Starosta mluví do kamery o provazu. Mluví o tom, že není právník. Možná by mu právníci pomohli, ale copak Babiš neměl při přijímání dotace na Čapí hnízdo právníky? To je však asi jiná liga.

Dnes se obce a lidé zotročují účinněji půjčkami než zbraněmi. A lidé se ochotně hrnou do chomoutu dluhu. Dnes mají občané republiky dluhy ve výši 1,7 bilionu korun. A bude hůř. Bude víc finančních otroků. Bohužel to platí i na obce a stát.

(převzato z Profilu)

Josef Švarcbek

  • KSČM
  • Chci s vámi hasit problémy společnosti
  • zastupitel města

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Očkování je nejdůležitějším bodem ve Sněmovně, chceme ho projednat co nejdříve

16:21 ODS: Očkování je nejdůležitějším bodem ve Sněmovně, chceme ho projednat co nejdříve

Občanští demokraté chtějí ve Sněmovně projednat očkování, které je podle nich nejdůležitějším bodem …