Svoboda (ČSSD): Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou získal dvě ocenění

17. 1. 2018 9:38

Bývalá skibobistka věnovala Domovu důchodců v Rokytnici nad Jizerou trofej ze Světového poháru.

Svoboda (ČSSD): Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou získal dvě ocenění
Foto: cssd.cz
Popisek: Pavel Svoboda (ČSSD)
reklama

Světový pohár zdobí od konce loňského roku prostory Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou. Jednu ze svých mnoha trofejí věnovala domovu bývalá skibobistka Alana Tanner Hrbková (v průběhu života nosila i příjmení Hanousková), která ve své sportovní kariéře v letech 1978–1983 vybojovala na mistrovství světa a mistrovství Evropy v jízdě na skibobu celkem 22 medailí, z toho šest zlatých.  

Vítězka světového poháru a zasloužilá mistryně sportu je rodačkou z Rokytnice nad Jizerou (1956). Pohár darovala domovu důchodců jako výraz vděčnosti za to, jak se domov staral o její matku. Ta žila v domově necelý rok. Zemřela vloni v listopadu v 94 letech.

„Pohár si zasloužíte vy, všichni pracovníci domova. Pro mne jste nejlepší domov pro seniory na světě. Moc jste mi pomohli v péči o maminku,“ vzkázala všem pečovatelům domova Alana Tanner Hrbková, která pohár poslala po svém bratrovi.

Ředitelka domova důchodců Helena Housová se ještě nerozhodla, na jakém místě bude vzácný dar vystavený. Jak prozradila, pravděpodobně jej umístí do vestibulu budovy, aby byl všem návštěvníkům na očích. „Alana Tanner Hrbková žije trvale ve Švýcarsku. Za maminkou pravidelně jezdila, v garsonce v domově přespávala a moc se jí u nás líbilo,“ řekla ředitelka. „Občas si telefonujeme. Nedávno se mi svěřila, že ztrátou maminky ztratila v Čechách domov a že teď jsme pro ni domovem my,“ doplnila s tím, že bývalá šampionka ve skibobu věnovala domovu důchodců i finanční příspěvek.

„Na podzim loňského roku získal Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou při udělování Cen kvality v sociální péči za rok 2017 Čestné uznání. K tomu jim jako poděkování za jejich služby věnovala hlavní cenu ze Světového poháru v jízdě na skibobu Alana Tanner Hrbková. Obě ocenění jsou dokladem toho, že se naše příspěvková organizace o své klienty stará vzorně a že k profesionální péči přidávají i srdíčko. Všem zaměstnancům domova důchodců moc gratuluji,“ uzavřel náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort sociálních věcí Pavel Svoboda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): V legislativní nouzi jsme podpořili návrhy zákonů, které pomohou občanům

12:21 Rozvoral (SPD): V legislativní nouzi jsme podpořili návrhy zákonů, které pomohou občanům

Poslanci hnutí SPD podpořili ve Sněmovně návrhy zákonů cílící ku prospěchu našich občanů. Jednání se…