Svoboda (ČSSD): Nevycházím z údivu, co všechno psi dokáží

10.06.2016 10:12 | Zprávy

Necelé dva tisíce korun pro lučanský útulek Dášenka poputuje z výtěžku víkendové Voříškiády Open ve Svijanském Újezdě, která byla součástí 2. ročníku TURNOFF FREESTYLE WEEKEND 2016. Patronem Voříškiády byl jablonecký náměstek primátora Pavel Svoboda.

Svoboda (ČSSD): Nevycházím z údivu, co všechno psi dokáží
Foto: cssd.cz
Popisek: Pavel Svoboda (ČSSD)
„Na podobném závodě jsem byl poprvé a nevycházím z údivu, co všechno psi dokáží. Ve Svijanském Újezdě jsem však byl hlavně proto, že pořadatelé Turnoff Freestyle Weekendu 2016 se rozhodli upozornit veřejnost na situaci útulků a pomoci řešit problematiku opuštěných psů,“ vysvětluje Svoboda, který pořadatelům poděkoval za lučanský útulek Dášenka, jemuž putuje výtěžek z nedělní Vořiškiády. „Poděkoval jsem jménem města Jablonec nad Nisou, které útulek Dášenka podporuje finančně a mnoho let s ním i úzce spolupracuje při záchraně zatoulaných psů.“

Šek pro lučanský útulek ještě není u svého nového majitele. „Teprve ho dostaneme, protože nás v neděli ze Svijanského Újezdu vyhnalo krupobití. Předpokládám, že bude znít na 1650 korun, které v mžiku utratíme za krmení pro naše chovance,“ konstatuje Dagmar Kubištová z útulku Dášenka s tím, že konečná částka není zase tak úplně podstatná, i když jsou rádi za každou korunu. „Dva dny jsme měli možnost se prezentovat široké veřejnosti a připomenout, že existujeme. Jsme organizátorům vděční za to, že si vybrali právě nás, protože v okolí Turnova jsou dva další útulky,“ připomíná Kubištová s tím, že pokud by někdo chtěl přispět jakkoli velkou částkou na útulek, může tak učinit prostřednictvím účtu 226 446-451/O100 (www.dasenka-utulek.cz)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka (Motoristé): Nábor „uvědomělých” dívek pokračuje?

20:03 Macinka (Motoristé): Nábor „uvědomělých” dívek pokračuje?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k obvinění europoslance Turka ze sexuálního násilí