Svoboda (ČSSD): Šest soutěžících bojovalo o titul Babička Libereckého kraje

10.09.2020 21:21

Dohromady šest žen předvedlo na letošním krajském kole Babičky roku, že i ve vyšším věku může žena v mnohém vynikat a oplývat i fyzickou krásou. Soutěž Babička Libereckého kraje se konala letos už podruhé. Také tento rok nad ní převzal záštitu náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Svoboda (ČSSD): Šest soutěžících bojovalo o titul Babička Libereckého kraje
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Lídr ČSSD v Libereckém kraji a náměstek jabloneckého primátora Pavel Svoboda (ČSSD)

Krajské kolo, organizované Krajskou radou seniorů Libereckého kraje, se konalo v pondělí 7. září v Experimentálním studiu Kulturního a společenského centra Lidové sady v Liberci. Liberecký kraj podpořil akci i finančně. K tomu také náměstek Svoboda jako člen poroty vybíral vítězku letošního ročníku. V porotě vedle něj usedli Pavla Řechtáčková za Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a místopředseda Rady seniorů ČR Milan Taraba.

Anketa

Zeman a Babiš by měli zemřít, řekl Pavel Novotný. Je to na trestní stíhání?

89%
11%
hlasovalo: 36461 lidí

„Lidé, dříve narození, mohou být v lecčems šikovnější a schopnější než mladá generace. Jak říkal Jan Werich, je téměř sto let, kterých se dožil Bernard Shaw, hodně? Ne, je to málo, protože Shaw tady mohl být ještě 250 let a pořád měl co říct,“ podotkl Pavel Svoboda. „Soutěž Babička roku má za cíl ukázat, že i ti, kteří hodně pamatují, mohou v něčem vynikat. A že mají i svou fyzickou krásu. Proto také Liberecký kraj soutěž i letos podpořil.“

Soutěžní klání moderoval Filip Meisel. Po úvodním rozhovoru s ním se každá soutěžící předvedla v nějaké své disciplíně. Jedna ze starších dam zatančila charleston, další přednesla divadelní monolog, jiná své vlastní verše. Další soutěžící ukázala, co všechno lze vyrobit z perníku. A jedna adeptka si na pódium pozvala dokonce taneční skupinu Chilli. Při posuzování dovedností soutěžících ocenili porotci také paličkování, anebo dřevěný betlém.

Třetí disciplínou byla módní přehlídka se sloganem „V čem se cítím nejlépe“. Dámy například předvedly prvorepublikový model s kloboučkem, společenské sametové šaty s bolerkem, model na lázeňskou kolonádu i s rukavičkami, ale také turistické a volnočasové oblečení. Přestávku vyplnil svým vystoupením hudebník Fanda Agnes.

Bronzovou korunku získala Ludmila Zelinková, stříbrnou korunku Hana Štěpánová a vítěznou, zlatou korunku, vybojovala Růžena Haidlová. Vítězka pojede reprezentovat Liberecký kraj na celorepublikové finále Babičky roku do Olomouce v listopadu 2020. Všechny soutěžící obdržely květiny a drobné dárky, jako poděkování za jejich účast.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Nová zelená úsporám patří k nejefektivnějším a nejdostupnějším dotačním programům

22:45 Ministr Brabec: Nová zelená úsporám patří k nejefektivnějším a nejdostupnějším dotačním programům

Startuje nová etapa programu Nová zelená úsporám, za kombinaci opatření bonus až 200 000 Kč.