Svoboda (KDU-ČSL): Autorským právem se bude EP zabývat po prázdninách

8. 7. 2018 7:36

Evropský parlament rozhodl, že o sporné směrnici o revizi evropského autorského práva bude opětovně jednat na plenárním zasedání v září.

Svoboda (KDU-ČSL): Autorským právem se bude EP zabývat po prázdninách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda
reklama

Rozhodnutím nepodpořit mandát, který byl vyjednán na půdě právního výboru EP, se tak otevírá cesta pro pečlivou debatu na plénu parlamentu. „O reformě autorského práva v EU se vede diskuse řadu let. Faktem je, že nová pravidla zoufale potřebujeme k tomu, abychom v prostředí internetu nastavili pravidla mezi uživateli, držiteli autorských práv a internetovými platformami, které mají příjmy z reklamy na základě poskytování děl, jež jsou chráněná autorskoprávní ochranou,“ říká Pavel Svoboda, předseda právního výboru EP.

„Považuji za důležité nebránit demokratické diskusi zde na plénu Evropského parlamentu o tak zásadní věci, jakou je reforma autorského práva. Na výboru některé články prošly většinou jednoho hlasu, proto vnímám jako potřebné, abychom o celé věci vedli diskusi v širším plénu. Osobně nejsem přesvědčen, že současné kompromisní znění článků 11 (práva vydavatelů) a čl. 13 (tzv., „value gap“) dobře zajistí práva dotčených na internetu. Nikdo nechce filtrovat internet, ale je třeba nastavit takové podmínky, aby ti, kdo vytvářejí kreativní díla, měli mít možnost tato svá díla efektivně chránit, a to i v digitálním prostředí internetu,“ říká Pavel Svoboda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Žbánek: Na tak rozsáhlou a velkorysou rekonstrukci čekala radnice zhruba šedesát let

9:20 Primátor Žbánek: Na tak rozsáhlou a velkorysou rekonstrukci čekala radnice zhruba šedesát let

Čtyřletou opravu radnice završila obnova unikátních polychromovaných erbů.