Svoboda (KDU-ČSL): Oceňuji Macronovu ochotu k diskuzi, není běžná

23.04.2018 13:29

Jedním z hlavních bodů dubnového plenárního zasedání byl projev a následná debata s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, který promluvil v rámci bloku věnovanému budoucnosti Evropy, kde vystupují hlavy států, předsedové vlád a nastiňují představy svých zemí o budoucím směřování EU.

Svoboda (KDU-ČSL): Oceňuji Macronovu ochotu k diskuzi, není běžná
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda

"Především oceňuji, že prezident Macron sám požádal, aby se mohl účastnit diskuse o svém projevu. To hlavy států v Evropském parlamentu nedělají," komentuje projev francouzského prezidenta český europoslanec Pavel Svoboda, který je předsedou Výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu.

Macron ve své řeči poukázal na jedinečnost evropského projektu, který je třeba bránit, ale také vyzval k oživení a modernizaci Evropské unie. Mimo jiné navrhnul, aby státy, které přijímají uprchlíky, dostaly více peněz z unijního rozpočtu. Pochyby a rozpory uvnitř EU podle francouzského prezidenta souvisejí s brexitem, národními egoismy ale i s rostoucím zalíbením v neliberálních postojích. EU musí podle něj ukázat světu svou suverenitu, a to nejen v obraně, ale i v ekonomice.

"I když s ním není třeba ve všem souhlasit, jeho dvě hlavní výzvy k odporu vůči populismu a k vytváření silné evropské suverenity jsou jasné a srozumitelné a ukazují na vůdčí osobnost, jakých se nám v Evropě nedostává," dodává k projevu Pavel Svoboda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem

6:28 Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem

Pod záštitou náměstkyně hejtmana Martiny Berdychové se sešli ředitelé a učitelé základních, středníc…