Svoboda (KDU-ČSL): Oceňuji Macronovu ochotu k diskuzi, není běžná

23.04.2018 13:29

Jedním z hlavních bodů dubnového plenárního zasedání byl projev a následná debata s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, který promluvil v rámci bloku věnovanému budoucnosti Evropy, kde vystupují hlavy států, předsedové vlád a nastiňují představy svých zemí o budoucím směřování EU.

Svoboda (KDU-ČSL): Oceňuji Macronovu ochotu k diskuzi, není běžná
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda
reklama

"Především oceňuji, že prezident Macron sám požádal, aby se mohl účastnit diskuse o svém projevu. To hlavy států v Evropském parlamentu nedělají," komentuje projev francouzského prezidenta český europoslanec Pavel Svoboda, který je předsedou Výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu.

Macron ve své řeči poukázal na jedinečnost evropského projektu, který je třeba bránit, ale také vyzval k oživení a modernizaci Evropské unie. Mimo jiné navrhnul, aby státy, které přijímají uprchlíky, dostaly více peněz z unijního rozpočtu. Pochyby a rozpory uvnitř EU podle francouzského prezidenta souvisejí s brexitem, národními egoismy ale i s rostoucím zalíbením v neliberálních postojích. EU musí podle něj ukázat světu svou suverenitu, a to nejen v obraně, ale i v ekonomice.

"I když s ním není třeba ve všem souhlasit, jeho dvě hlavní výzvy k odporu vůči populismu a k vytváření silné evropské suverenity jsou jasné a srozumitelné a ukazují na vůdčí osobnost, jakých se nám v Evropě nedostává," dodává k projevu Pavel Svoboda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

22:30 Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

Místní sdružení Pirátské strany v Havlíčkově Brodě vyjadřuje podporu krokům zaměstnanců Psychiatrick…