Svobodní: Jsme razantně proti vyvlastňování majetku

20.10.2014 7:25

Ministr financí Andrej Babiš a jeho náměstkyně Simona Hornochová představili návrh zákona, který umožní vyvlastňování majetku formou speciálního penále až ve výši 100 %.

Svobodní: Jsme razantně proti vyvlastňování majetku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Na zabavování majetku nově nebude nutné jednoznačné prokázání viny a pravomocný verdikt soudu, ale bude stačit pouhé podezření finančního úřadu. Důkazy o tom, že jde o nelegálně nabytý majetek, nebude muset dokládat stát u soudu, ale naopak občan finančnímu úřadu. Podle náměstkyně Hornochové se to bude týkat i majetku, který občané dostali v minulosti od svých rodičů a prarodičů.

Svobodní z principu odmítají, aby bylo důkazní břemeno přenášeno na občany. Důkazy má vždy předkládat ten, kdo nařkne z viny, tedy v tomto případě stát. Posouzení legality nabytého majetku musí vždy provádět nezávislá soudní moc, nikoliv úřad výkonné moci. Kdyby ministru Babišovi šlo o zabavování skutečně nelegálně nabytého majetku, pracoval by na zrychlení práce soudů. Takovýto zákon však nemá za cíl dosáhnout spravedlnosti, ale jen a pouze naplnit děravou státní kasu, neboť umožní zabavovat majetek i těm lidem, které soud očistil.

Svobodní zároveň trvají na tom, aby stát důsledně hledal ten majetek, který někomu chybí a u kterého tedy existují zcela jasné důkazy o krádeži, bez ohledu na to, zda jde o majetek přesahující 10 milionů korun, či třeba jen 10 tisíc korun.

Republikové předsednictvo Svobodných

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Svobodni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hanuš (ODS): Příští období bude pro další vývoj Evropské unie naprosto zásadní

12:36 Hanuš (ODS): Příští období bude pro další vývoj Evropské unie naprosto zásadní

Představení kandidáta č. 9. Volby do Evropského parlamentu 2019