Svobodní: K vítězství zla stačí, aby dobří lidé nic nedělali

04.12.2022 9:41 | Tisková zpráva

Svobodní podporují Číňany v boji proti bezpráví.

Svobodní: K vítězství zla stačí, aby dobří lidé nic nedělali
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Svobodní za jednu z nejcennějších hodnot považují svobodu jednotlivce. Základem politického systému je pro nás možnost svobody projevu (včetně veřejných shromáždění), aby se následně mohla odehrávat svobodná politická soutěž a občanům nemohla být byť formálně demokratickými postupy upírána občanská práva. Tuto možnost svobody projevu se nyní snaží násilníci ve službách Čínské vlády upřít a počínání covidofašistických úředníků končí často zcela tragicky jako ve městě Urumqi.

Záběry a svědectví o brutálním zacházení nejen s protirežimními demonstranty, ale i se zcela náhodnými kolemjdoucími, nelze přejít bez povšimnutí. Jedná se o čiré zlo neslučitelné s právním státem, které je třeba jasně pojmenovat a odsoudit. Relativizovat a bagatelizovat tyto zásahy, nebo pro ně dokonce hledat pochopení, není na místě.

Je dobře, že se alespoň někteří představitelé naší politické reprezentace vyjadřují v podobném duchu, přesto považujeme za varující, jak málo se v posledních měsících naši představitelé k podobným zákrokům vyjadřují.

S ohledem na naši vlastní historickou zkušenost by to ani nemělo být jinak. Považujeme za krajně nešťastné, pokud u někoho obava z vlivu bývalého východního bloku (spojování ruských trollů s proticoviovými demonstracemi) převažuje natolik, že dá přednost podpoře očividně nesvobodného režimu a není schopen chování v Číně odsoudit.

K vítězství zla stačí, aby dobří lidé nic nedělali. Nemůžeme však nepravosti světa napravovat silou a svou svobodu si v první řadě musí občané ve svých zemích vybojovat sami bez intervence jiné cizí státní moci. Proto přejeme občanům Číny, aby se úspěšně zbavili tyranie a začali psát novou kapitolu svých dějin, která jim přinese lepší a svobodnější budoucnost.

Nemůžeme a nesmíme však mlčet, když nějaký národ bojuje za svou budoucnost neboť doufáme, že se násilí represivních složek vůči občanům projevujícím odlišný názor nestane praxí i u nás, jako to například nedávno na vlastní kůži pocítili Bělorusové nebo Katalánci demonstrující za samostatnost svého regionu.

Primárně nám jde o svobodu a občanská práva lidí na území České republiky, pokud ovšem nebudeme schopni odsoudit nesvobodu a tyranii v okolních zemích, může se snadno stát, že tyto praktiky budou vnuceny i našim občanům jako nový normál.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájek (STAN+SNK ED): Na Vysočině se budují další stavby pro zadržování vody v lesích

22:24 Hájek (STAN+SNK ED): Na Vysočině se budují další stavby pro zadržování vody v lesích

Bez vody by nebylo života. A že je dostatek vody důležitý pro les i pro celou přírodu, o tom také ne…