Svobodní: Největším zastáncem svobody v Evropském parlamentu je Jiří Payne

21.05.2019 15:41 | Zprávy
autor: PV

Několik dnů před volbami do Evropského parlamentu svolal think-tank Liberální institut tiskovou konferenci, na které vystavil skóre všem českým europoslancům, jejichž klíčová hlasování posuzoval liberálním optikou.

Svobodní: Největším zastáncem svobody v Evropském parlamentu je Jiří Payne
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Kdo hlasoval pro více svobody, popř. proti větší centralizaci, dostal kladný bod, kdo naopak, dostal bod záporný. Nejvíce kladných bodů získala dvojice europoslanců za Svobodné Jiří Payne a Petr Mach. Pouze čtyři europoslanci měli kladné skóre, zbytek byl záporný. Na chvostu se umístili europoslanci za ČSSD.

„Myslím, že je načase, abychom začali hledat cestu, jak se z té současné podoby EU dostat do úplně jiné podoby spolupráce. Přejeme si spolupráci, ale na úplně jiných základech,“ řekl Jiří Payne krátce po skončení konference. „Myslím, že Svobodní jsou strana, která v této věci odvedla veliký kus práce a doufám, že dostanou od lidí dostatečný počet hlasů k tomu, aby mohli v této práci pokračovat,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Babiš a dotace

Proč řešíte, že Babiš nebude dostávat dotace od EU? Neměl byste být spíš rád jako jeho oponent? Navíc na nás občany to přeci nemá žádný vliv nebo snad jo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialová (ANO): Jak dostat neobsazené byty do pronajímání

20:05 Fialová (ANO): Jak dostat neobsazené byty do pronajímání

Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2026 k novele zákona o podpoře bydlení.