Svobodní: Odmítáme verbální trestné činy

24.05.2021 16:21 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k trestu za komentář v internetové diskusi

Svobodní: Odmítáme verbální trestné činy
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Za šest let do vězení za hloupý příspěvek v internetové diskuzi? Naprostá šílenost. Bohužel ale skoro realita. Děsí nás, že žijeme ve státě, který je schopen někoho za napsání věty „Jak jim chutná jejich medicína. Dobrá práce?!“ málem poslat na šest let do vězení. Čeho by tím docílil? Dost možná by zničil život jednomu mladému člověku za hloupý příspěvek na internetu.

Odmítáme verbální trestné činy. Dlouhodobě podporujeme skutečnou svobodu slova, která v ČR v plné míře zatím není. Svoboda slova tu je totiž právě proto, aby lidé mohli říkat i věci špatné, hloupé nebo nepopulární.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Michal Zuna byl položen dotaz

Muniční iniciativa

Co vím, tak ČR není jediná, kdo to muniční iniciativy přestal přispívat. Jak si to vysvětlujete? A že válka nespěje ke konci je bohužel fakt. Proč se víc neusiluje o mír? Přijde mi, že úsilí o uzavření míru ze strany třeba EU tu bylo v jedné slabé vlně. A co pro uzavření míru dělá ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…