Svobodní vybrali na volební kampaň na HITHITU už 112 000 Kč

11. 5. 2019 9:17

Koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka vybrala na serveru hromadného financování HITHIT na volební kampaň do eurovoleb už 112.500 Kč. Cílovou částku má tak splněnou z více než třetiny.

Svobodní vybrali na volební kampaň na HITHITU už 112 000 Kč
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.
reklama

„Moc děkujeme všem našim přispěvatelům. Jejich podpory si velmi vážíme. Zároveň bych chtěl vyzvat ty, kterým se náš záměr tvrdé reformy EU líbí a sdílí naše ideály, aby nás na HITHITU podpořili. Mají na to ještě 15 dní,“ poděkoval příznivcům lídr kandidátky Vít Jedlička.

Koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka má rozpočet pro nadcházející volby do Evropského parlamentu ve srovnání s ostatními stranami s reálnou šancí na úspěch velmi nízký. Disponuje 3 miliony korun. Finance nad rámec tohoto rozpočtu se snaží získat i pomocí serveru hromadného financování HITHIT. Cílová částka je 350.000 Kč. Za prvních 15 dní po zveřejnění projektu na HITHITu se podařilo nasbírat 32% cílové částky. Doposud nasbíranou sumu 112.500 Kč poslalo celkem 38 podporovatelů. Průměrný příspěvek tak činí 2.960 Kč. „Peníze, které vybereme, použijeme na kontaktní kampaň. Jednak z nich budeme financovat výrobu a distribuci volebních novin a pomohou nám také v krátké době proletět celou republiku a oslovit v osobních setkáních co nejvíce voličů,“ vysvětluje dvojka kandidátky a předseda Svobodných Tomáš Pajonk.

Lidé si za podporu kandidující koalice mohou vybrat protihodnotu od 500 Kč do 25.000 Kč. Ve hře jsou trička, volební noviny, pasování na svobodnou paní/pána svého kraje na slavnostní večeři, jízda elektromobilem značky Tesla, let letadlem Cirrus z volebního klipu nebo dokonce Ayahuasková seance v Liberlandu. „I když lidé získají za své peníze skutečnou protihodnotu, z reakcí, které mám vím, že nejvíc je pro ně podpora myšlenek, ve které věří. Jsem přesvědčený, že za těch zbývajících 15 dní se nám podaří dosáhnout na cílovou částku. Pevně věřím, že finanční podporu nakonec přetavíme v prosazení našich myšlenek na půdě Evropského parlamentu,“ říká trojka kandidátka a předseda Radostného Česka Boleslav Buzek. Kampaň najdete na HITHITu ZDE.

Návrat před Lisabon

Základním cílem koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka je zeštíhlení EU na úroveň zóny volného obchodu, pohybu pracovních sil a pohybu osob. Pokud se EU nebude ochotná radikálně reformovat, je variantou české budoucnosti v Evropě stát se po vzoru Norska nebo Islandu členem Evropské sdružení volného obchodu EFTA. Evropa je podle kandidátů nejlepší místo k životu, ale bez diktátu EU. Svobodní v minulých evropských volbách získali 5,24 % hlasů, což představovalo 79.540 hlasů a získali křeslo jednoho europoslance. V europarlamentu je reprezentoval původní předseda Petr Mach, kterého v roce 2017 nahradil Jiří Payne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Doporučuji všem zájemcům, aby s žádostí neotáleli

7:32 Ministryně Dostálová: Doporučuji všem zájemcům, aby s žádostí neotáleli

Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), navyš…