Svobodová (OMMO): Masaryk, němý svědek další mostecké parodie

23. 2. 2019 15:04

A dál? V jednom šiku se na fotografiích ocitají zástupci těch, co si možná "hrají" na lidskoprávní rozměr dokonce i "mostecké politiky", na druhé straně tu právě oni "vesele skotačí" s těmi, pro něž je část občanů Mostu jen a jen lůzou.

Svobodová (OMMO): Masaryk, němý svědek další mostecké parodie
Foto: hnutiommo.cz
Popisek: Hnutí OMMO - logo

Pokud byste navštívili webové stránky Mosteckého deníku (ZDE), uvidíte fotky, několik fotek, na kterých jsou rozesmáté tváře mosteckých komunálních politiků - vedle sebe stojících Zelených-Pirátů, Sdružení Mostečané Mostu a ANO, kteří jako "jeden muž, jedna žena" pózují redaktorovi M. Vokurkovi.

Téma: "#dycky pro občany"

Nic proti, hezky to vypadá. Bohužel, ptejme se na ratio a některé souvislosti...

Jde údajně o jakési vyjádření nesouhlasu s tím - odkazujeme ZDE - že by jednání mosteckých zastupitelstev měla být již od 13:00 hodin v průběhu pracovního týdne.

A dál? V jednom šiku se na fotografiích ocitají zástupci těch, co si možná "hrají" na lidskoprávní rozměr dokonce i "mostecké politiky", na druhé straně tu právě oni "vesele skotačí" s těmi, pro něž je část občanů Mostu jen a jen lůzou. Tu "lůzu" má ve znaku např. právě Sdružení Mostečané Mostu, jejichž další a jiné kroky mosteckou politickou scénou jsou za posledních více než 10 let hodně diskutabilní... A tak se v Mostě "uvařil" zase jen další "eintopf" podobný tomu, co se tu "naučila hrát napříč politickými stranami, a nikoliv zdarma, nemalá část komunálních politiků". Smutnou dominantou největšího "podvádění" je např. KD REPRE (je jen o pár metrů níže pod rozesmátými zastupiteli).

Co může ujít byť pozornému oku čtenářovu, je socha T. G. Masaryka tyčící se v pozadí celého "fotobraní". Ano, socha Masaryka symbolizující přes všechny prvorepublikové nedostatky úsilí o nastavení určitých sociálních, demokratických, lidských a snad i slušných pravidel fungování rodící se česko-slovenské společnosti. Co zbylo? Nevíte? Ale jo. Stačí se trošku zamyslet...

A co zbude? No, třeba právě podobné fotografie.

A možná přeci něco. Dámy a pánové (nejen na fotografiích), v Mostě to prostě není o "#dycky pro občany". Pořád trvá "Dycky Most", protože tohle je přesně ten styl, který odpovídá nikoliv nadsázce, s jakou se příznivci seriálu MOST! obracejí k jeho odkazu, a odpůrci "uraženě hudrují", ale de facto smutně parodované vyprázdněnosti.

Myslím, že zachmuřený Masarykův pohled v pozadí je dostatečně vypovídající.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

22:56 Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

Povinná výbava vozidel se v jednotlivých zemích EU výrazně liší a řidiči v zahraničí nezřídka dostáv…