TOP 09: Adamová s Koubkem navrhují snížení výdajů na zahraniční cesty prezidenta

04.12.2014 9:56 | Zprávy

Poslankyně Markéta Adamová dnes společně s poslancem Jiřím Koubkem (oba TOP 09) předložili pozměňovací návrh ke státnímu rozpočtu na rok 2015, ve kterém navrhují snížení výdajů Kanceláře prezidenta republiky na tuzemské i zahraniční cestování.

TOP 09: Adamová s Koubkem navrhují snížení výdajů na zahraniční cesty prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání poslanecké sněmovny

Původní částku 3 150 000 Kč navrhují snížit o 1 500 000 Kč.

„Prezident Miloš Zeman se při svých zahraničních cestách vyslovuje proti našim závazkům plynoucím z členství v mezinárodních institucích, NATO a Evropské unii, v souvislosti se situací na Ukrajině. Na zahraniční cesty se nechává zvát jedním z nejbližších spolupracovníků Vladimira Putina Vladimirem Jakuninem, či odlétá ze zahraniční oficiální návštěvy letadlem soukromé společnosti. V situaci, kdy prezident České republiky Miloš Zeman při svých zahraničních cestách hájí pouze své vlastní názory, které nejsou v souladu se zahraniční politikou ČR reprezentovanou vládou, nepovažuji výši rozpočtovaných prostředků na zahraniční cesty prezidenta za adekvátní,“ odůvodňuje návrh Adamová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: TOP 09

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): O svobodě nestačí pouze mluvit

10:01 Udženija (ODS): O svobodě nestačí pouze mluvit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k 17. listopadu