TOP 09: Stanovisko TOP 09 k vyjádření předsedy Sněmovny Hamáčka

14.11.2014 12:39

Poslanci klubu TOP 09 a Starostové se zásadně ohrazují proti tvrzení předsedy sněmovny Jana Hamáčka, že chtěli zařazením diskuse o cestě Vojtěcha Filipa do Moskvy narušit projednávání plánovaných bodů sněmovny a že tato kauza už pro ně nebude dál tématem.

TOP 09: Stanovisko TOP 09 k vyjádření předsedy Sněmovny Hamáčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09
reklama

S politováním musíme konstatovat, že předseda Sněmovny se svým postojem k cestě místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa do Moskvy zařadil k politikům, kteří poslední dobou zpochybňují více než dvacetiletou politiku obrany lidských práv a narušují naši důvěryhodnost u partnerů v Evropské unii i v Severoatlantické alianci.

Chování a postoj pana předsedy Hamáčka je pro nás o to smutnější, že to vše se odehrává v předvečer 25. výročí listopadové revoluce. Tehdy se drtivá většina národa rozhodla v naší zemi prosazovat ideály svobody, demokracie, lidská práva. Chtěli jsme se stát součástí společenství vyspělých zemí Evropy a toužili, aby naše země byla respektována a vážena všemi demokraciemi světa.

Pro TOP 09 je otázka kontinuity české zahraniční politiky, problematika lidských práv, otázka naší důvěryhodnosti u partnerů v EU a NATO natolik zásadní, že ji rozhodně účelově nezneužíváme.

Zařazení bodu „Cesta místopředsedy Sněmovny do Moskvy“ nebyl od TOP 09 účelový krok. Předseda Sněmovny zjevně nepovažuje svůj podpis pod povolením této cesty za chybu. Je tedy evidentní, že kauza neskončila a měli bychom se nejen k ní, ale i k otázkám současné české zahraniční politiky na příštích jednáních Sněmovny vrátit.

Poslanci klubu TOP 09 a Starostové

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: TOP 09
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Můžeme ještě vůbec nevypadat jako blbci?

4:32 Výborný (KDU-ČSL): Můžeme ještě vůbec nevypadat jako blbci?

Komentář na facebookovém profilu k našemu členství v NATO