TOP 09: Stanovisko TOP 09 k vyjádření předsedy Sněmovny Hamáčka

14.11.2014 12:39

Poslanci klubu TOP 09 a Starostové se zásadně ohrazují proti tvrzení předsedy sněmovny Jana Hamáčka, že chtěli zařazením diskuse o cestě Vojtěcha Filipa do Moskvy narušit projednávání plánovaných bodů sněmovny a že tato kauza už pro ně nebude dál tématem.

TOP 09: Stanovisko TOP 09 k vyjádření předsedy Sněmovny Hamáčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09

S politováním musíme konstatovat, že předseda Sněmovny se svým postojem k cestě místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa do Moskvy zařadil k politikům, kteří poslední dobou zpochybňují více než dvacetiletou politiku obrany lidských práv a narušují naši důvěryhodnost u partnerů v Evropské unii i v Severoatlantické alianci.

Chování a postoj pana předsedy Hamáčka je pro nás o to smutnější, že to vše se odehrává v předvečer 25. výročí listopadové revoluce. Tehdy se drtivá většina národa rozhodla v naší zemi prosazovat ideály svobody, demokracie, lidská práva. Chtěli jsme se stát součástí společenství vyspělých zemí Evropy a toužili, aby naše země byla respektována a vážena všemi demokraciemi světa.

Pro TOP 09 je otázka kontinuity české zahraniční politiky, problematika lidských práv, otázka naší důvěryhodnosti u partnerů v EU a NATO natolik zásadní, že ji rozhodně účelově nezneužíváme.

Zařazení bodu „Cesta místopředsedy Sněmovny do Moskvy“ nebyl od TOP 09 účelový krok. Předseda Sněmovny zjevně nepovažuje svůj podpis pod povolením této cesty za chybu. Je tedy evidentní, že kauza neskončila a měli bychom se nejen k ní, ale i k otázkám současné české zahraniční politiky na příštích jednáních Sněmovny vrátit.

Poslanci klubu TOP 09 a Starostové

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: TOP 09

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Základní kostra návrhu ústavního zákona na ochranu vody je hotová

22:24 Ministr Toman: Základní kostra návrhu ústavního zákona na ochranu vody je hotová

Ministerstvo zemědělství s odborníky zpracovalo návrh ústavního zákona na ochranu vody, který bude p…