TOP 09: Vedení Prahy selhává v řešení dopravní obslužnosti metropole

12.01.2018 19:16

Opoziční TOP 09 v zastupitelstvu hlavního města Prahy dlouhodobě prosazuje rozvoj města a efektivní řešení dopravní obslužnosti. To, že se v současné době městská hromadná doprava v Praze řídí dle prázdninového režimu je dalším dokladem naprostého selhání současné pražské koalice vedené primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO).

TOP 09: Vedení Prahy selhává v řešení dopravní obslužnosti metropole
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

„Vedení města dlouhodobě hlásá, že podpora městské hromadné dopravy je základním předpokladem dobře fungujícího dopravního systému, zároveň ho však fakticky omezuje prázdninovým jízdním řádem,“ uvádí k současné situaci předseda klubu zastupitelů za TOP 09 Václav Novotný. „Je naprosto evidentní, že dopravní podnik nezvládá personální politiku a nedostatek řidičů MHD vysvětluje tím, že současný stav přepravovaných osob stačí pokrýt dle prázdninového režimu. Členům pražské vládnoucí koalice a zároveň vedení dopravního podniku doporučuji, aby se vžili do situace občanů, kteří na zastávkách nekonečně dlouhou dobu netrpělivě vyčkávají na svoji tramvaj,“ dodává Novotný.

Podle opoziční TOP 09 současná pražská koalice pod vedením primátorky Adriany Krnáčové (ANO) obsadila městské akciové společnosti lidmi, kteří k výkonu svých funkcí nejsou absolutně kompetentní. Jde ryze o politické nominanty, bez jakýchkoliv odborných předpokladů. „Smutným svědectvím této skutečnosti byl pád lávky v Tróji či katastrofální stav pražského Výstaviště. Obdobných příkladů bychom našli spoustu,“ doplňuje dále Novotný (TOP 09).

To, že se situace v pražské hromadné dopravě v blízké době nezlepší je zřejmé i z toho, že toto úterý rada hlavního města Prahy jako člena dozorčí rady dopravního podniku jmenovala Lukáše Kauckého (ČSSD). „Jako vystudovaný historik o dopravě a dopravních systémech neví zhola nic a nelze očekávat, že jeho jmenování bude pro pražskou dopravu znamenat jakýkoliv přínos,“ dodává na závěr předseda klubu zastupitelů za TOP 09 Václav Novotný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jarošová (SPD): Nikdy bych nepomyslela, že jednou společnost povede tak absurdní debatu

23:33 Jarošová (SPD): Nikdy bych nepomyslela, že jednou společnost povede tak absurdní debatu

Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka,…