Talíř (KDU-ČSL): Geoscanner pro Mykolajiv

23.02.2024 17:01

Jihočeský kraj poslal do Mykolajivské oblasti svým partnerům geoscanner. Na místo dorazil už minulý týden a bude velmi užitečný při nápravách válečných škod.

Talíř (KDU-ČSL): Geoscanner pro Mykolajiv
Foto: kdu.cz
Popisek: František Talíř

„Mykolajivská oblast, se kterou Jihočeský kraj navázal partnerství, je stále pod palbou. Prakticky každý den sem dopadají rakety na nemocnice, obytné budovy i kritickou infrastrukturu,“ řekl první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř.

Partnerství mezi Jihočeským krajem a Mykolajivskou oblastí bylo podepsáno 3. dubna minulého roku. V první fázi se týká především aktivní pomoci této oblasti během současné válečné situace. „I když válka na Ukrajině přestala být v našich médiích zpravodajským tématem číslo jedna a my nevidíme ve zprávách záběry z bojiště jako první, neznamená to, že se bojovat přestalo. Válka pokračuje a Mykolajivská oblast je pod palbou prakticky denně. Škody na infrastruktuře jsou ohromné. A právě na opravu sítí jsme se rozhodli darovat našim partnerům geoscanner, tedy zařízení, díky kterému lze velmi rychle a efektivně identifikovat úniky z potrubí a napravovat škody mnohem rychleji,“ upřesnil František Talíř a dodal: „Ať je to zrovna politicky populární, nebo ne, naše partnery neopustíme. Ukrajinští vojáci bojují každý den i za naši svobodu a mnoho z nich pro ni obětovalo svůj vlastní život. Ruský teror nesmí zvítězit“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čunek (KDU-ČSL): Náš stát se vzdal schopnosti se bránit

16:21 Čunek (KDU-ČSL): Náš stát se vzdal schopnosti se bránit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důsledkům zrušení povinné základní vojenské služby