Talíř (KDU-ČSL): Mira je první ukrajinské miminko narozené v Jihočeském kraji

23.03.2022 8:39

Jméno je odvozené od slova „mír”

Talíř (KDU-ČSL): Mira je první ukrajinské miminko narozené v Jihočeském kraji
Foto: kdu.cz
Popisek: František Talíř

Ve čtvrtek v 17 hodin se v porodnici v Českých Budějovicích narodila Mira, první miminko, jehož maminka utekla před válkou z rodné Ukrajiny. 

Anketa

Vážíte si Jaromíra Nohavici?

94%
3%
hlasovalo: 42035 lidí
„Včera ráno jsem byl Miru s maminkou Irynou v porodnici navštívit. Obě jsou zdravé a vypadá to, že je brzy z porodnice pustí do jejich nového dočasného domova,“ řekl první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř.

Novorozená holčička i maminka za sebou mají opravdu dramatické týdny před porodem. Maminka Miry pochází z ukrajinského Hostomelu. To je v podstatě předměstí Kyjeva, které se stalo v posledních týdnech smutně známým kvůli blízkému letišti. To bylo od prvních dní války terčem mohutných ruských útoků a mnoho týdnů se v okolí strategický důležitého místa sváděly prudké boje mezi ruskými agresory a ukrajinskými obránci.

Přechod k nám, do jižních Čech, jí v pokročilé fázi těhotenství trval skoro dva týdny. Utíkala ještě se svou maminkou přes Užhorod a Slovensko. Doma nechala otce, který byl zraněn při útoku na letiště Hostomel i svého bratra. Do Čech se tak vydala pouze se svojí matkou a druhou dcerou Anastasií (12 let). „Jméno Mira je odvozené od slova „mír”. A tak holčičce i všem ostatním dětem narozeným ve válečných časech přeji, aby skutečně mohly vyrůstat v míru. Zároveň moc děkuji Řeckokatolické charitě a otci Ruslanu Zassiedkovi, kteří v Jihočeském kraji pomáhají všem příchozím Ukrajincům. A také všem českým dobrovolníkům, úředníkům a dárcům, díky kterým se daří lidem zasaženým válkou pomáhat na vysoké úrovni a zapojovat je do naší společnosti. I díky nim se mohla Mira narodil v bezpečném prostředí,“ uzavřel Talíř.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance za nezávislost ČR: Kompletní kandidátka proti přijetí eura

23:08 Aliance za nezávislost ČR: Kompletní kandidátka proti přijetí eura

Naši kandidáti jsou velmi stateční a charakterní lidé, prověření časem a životem.