Telička (ANO): Dohoda s Tureckem jen těžko zastaví migraci

13.03.2016 7:34

„Mám pochybnosti, že dohoda EU s Tureckem v některých bodech vede správným směrem. Princip ‚jeden za jednoho‘ – tedy za každého syrského uprchlíka vráceného z Řecka do Turecka si EU vezme jednoho syrského uprchlíka ze Sýrie nebo z Turecka – sice migraci legalizuje, ale těžko povede k omezení migračního proudu. Navíc budeme v celém tomto procesu silně závislí na Turecku,“ uvedl Pavel Telička ve středeční debatě na plenárním zasedání EP ve Štrasburku.

Telička (ANO): Dohoda s Tureckem jen těžko zastaví migraci
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na přednášce pro studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

„Některé požadavky Turecka s migrací a péčí o uprchlíky vůbec nesouvisí, ať už jde o liberalizaci víz pro turecké občany nebo otevření dalších kapitol v přístupových jednáních. Přitom by k tomu mělo dojít v situaci, kdy si turecký režim počíná stále autoritativněji a stále méně respektuje lidská a politická práva svých občanů. To nemohu přijmout. Dále si říkám, na základě čeho si státníci myslí, že tím zasáhneme organizované bandy převaděčů? Nevrátí se pouze k jiným trasám? Těch otázek je celá řada“, prohlásil Telička.

"Očekávám, že konečná dohoda s Tureckem bude skutečně realistická a bude obsahovat konkrétní opatření i způsob, jak kontrolovat jejich naplňování. Především však, že bude tvořit jen jednu část komplexního řešení k okamžitému uvedení do praxe. To zatím postrádám.“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vostrá (KSČM): Zpřísnění zákona na ochranu zvířat

5:36 Vostrá (KSČM): Zpřísnění zákona na ochranu zvířat

V oblasti zákona, vztahujícího se k chovatelství, je připravován návrh na jeho zpřísnění.