Thoma: Letní kino Háječek má nového provozovatele

15.05.2020 15:38

Do vypsaného výběrového řízení na nájemce a provozovatele areálu letního kina Háječek se v řádném termínu přihlásili tři uchazeči.

Thoma: Letní kino Háječek má nového provozovatele
Foto: Redakce
Popisek: Bývalý primátor Českých Budějovic Juraj Thoma
reklama

Z jejich předložených koncepcí provozování kina vybírala rada města na svém mimořádném zasedání 14. května budoucího nájemce.

„Nesoutěžilo se na ekonomické ukazatele, ty byly pevně dané městem v podmínkách soutěže, ale o koncept příštího provozování,“ přiblížil podmínky výběru náměstek primátora Juraj Thoma. A právě celkové dramaturgické pojetí, jasná marketingová linie a ekonomická rozvaha spolu se zjevně velikým odhodláním a nadšením uchazeče zaujalo radu města natolik, že na období od 15. června 2020 do 31. srpna 2022 vybrala za nájemce letního kina Háječek zapsaný spolek Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců z Českých Budějovic.

„Líbí se mi, jak vítěz uvažuje nejen o filmové dramaturgii, která by vyváženě přinášela filmovou klasiku i hollywoodské premiéry, ale i o doprovodných programech, jimiž chce nabídnout publiku hudební, divadelní nebo taneční performance, a to ať už před samotným promítáním nebo jako samostatný program,“ přiblížil některé záměry nájemce kina náměstek Thoma.

Pro veřejnost důležitou informací je, že vstupné bude opět jednotné, a to ve výši 50 Kč. Město České Budějovice se bude roční dotací 600 tis. Kč podílet na dorovnání přímých nákladů na jednu vstupenku, které si nárokují distributoři filmů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní zaútočili na finanční úřady

11:29 Svobodní zaútočili na finanční úřady

Svobodní zaútočili na finanční úřady přelepováním názvů finanční úřad za otrokářský úřad. 30. 6. je …