Thoma: Rekonstrukce Slavie už je na dohled

23.10.2021 7:37 | Zprávy
autor: PV

Stavební povolení do jara 2022, potom výběr stavební firmy – a rekonstrukce kulturního domu Slavie může začít.

Thoma: Rekonstrukce Slavie už je na dohled
Foto: Redakce
Popisek: Bývalý primátor Českých Budějovic Juraj Thoma

Moderní dostavbou směrem k Jihočeskému muzeu se zvětší kapacita sálu, v přízemí zde vznikne kavárna a také se promění i okolí s letní scénou a nábřeží, které se bude svažovat až k řece. 

Odhad nákladů činí 460 mil. Kč bez DPH, z toho by 80 % z uznatelných nákladů měly pokrýt dotace.

Rada města již schválila veřejnoprávní smlouvu, která nahrazuje rozhodnutí o umístění stavby (územní rozhodnutí).  „Tento postup nám ušetřil několik měsíců času oproti klasickému územnímu řízení. Již nyní jsme lehce napřed v harmonogramu. Vydání stavebního povolení předpokládáme v prvním čtvrtletí 2022, výběr zhotovitele bude bezprostředně navazovat. Musím pochválit všechny od projektantů, přes konzultantů až po pracovníky magistrátu, je to výjimečně efektivní tým,“ uvedl 1. náměstek primátora Juraj Thoma (HOPB).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…