Topolánek: Jako prezident budu chránit svobodu lidí

12.12.2017 16:50

Za svou základní hodnotu považuje prezidentský kandidát Mirek Topolánek svobodu. Jako prezident ji bude chránit a bojovat za ni. Mirek Topolánek to uvedl na dnešní tiskové konferenci, na níž představil svou prezidentskou vizi domácí politiky.

Topolánek: Jako prezident budu chránit svobodu lidí
Foto: Vít Hassan
Popisek: Expremiér Mirek Topolánek na Národní třídě

Již dříve Topolánek prezentoval také své názory na zahraničně-politické směřování České republiky.

„Člověk potřebuje ke svobodě čtyři věci. Musí se cítit být součástí hrdého a svobodného národa a mít víru ve stát. Musí cítit, že jeho stát podporuje pracovité české lidi a pomáhá jim, aby věřili sami v sebe. Musí cítit, že stát chrání jeho bezpečí, brání svou suverenitu a že o českých občanech se rozhoduje v ČR. Stát musí fungovat a zaručovat svým občanům práva a svobody a chránit slabé,“ uvedl na tiskové konferenci Mirek Topolánek.

Představil současně konkrétní body, které považuje v oblasti domácí politiky za stěžejní. Topolánek mimo jiné zdůraznil, že chce podporovat hrdý a svobodný český národ. Posilování bezpečí však nesmí být na úkor svobody. „Čeští občané nesmí nabýt pocitu, že se na ně stát vykašlal, že je nechal na holičkách. Český stát bojuje za své občany, ať se dostanou do tísně kdekoliv na světě. Buďme hrdí na český pas, na českou korunu jako silnou měnu. Náš hlas musí být ve světě slyšet,“ zaznělo od Topolánka.

Mirek Topolánek se ve svém projevu věnoval také podpoře rodin s dětmi a přístupu ke vzdělání. Stát by se měl podle něj zaměřit na podporu moderní a inovativní ekonomiky a zajistit zpracování našich surovin doma. Topolánek současně zopakoval své přesvědčení, že bezpečí lidí před vnějšími hrozbami by měla chránit posílená a plně bojeschopná armáda. Česká republika by měla plnit své závazky vůči partnerům NATO v investicích do obrany. Měla by se také připravit na nové metody metody vedení války jako je digitální válka.

Ve funkci prezidenta se chce Topolánek postavit oslabování demokracie a bojovat za spravedlnost a za ohrožené skupiny, jako jsou děti, nemocní, senioři a živnostníci.

„Žádný občan, žádná skupina obyvatel si nezaslouží být šikanována ze strany státu,“ řekl Topolánek. Vyjádřil se mimo jiné k situaci seniorů, jejichž důchody považuje za nezaslouženě nízké. Stát by měl mnohem více podporovat mladé rodiny s dětmi a zastat se živnostníků a drobných a středních podnikatelů proti šikaně státu a tlaku velkých korporací.

Topolánek také zmínil, že občané by měli mít právo komunikovat se státem elektronicky, ale současně mít zajištěné právo být offline jako prvek zachování svobody.

„Jako prezident chci ručit za kontinuitu demokratického polistopadového vývoje. Nedovolím, aby byrokracie a technokracie nahrazovala demokracii,“ zakončil Mirek Topolánek.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Vizionář českého porodnictví. Legenda

7:29 Premiér Babiš: Vizionář českého porodnictví. Legenda

Komentář na facebookovém profilu k Antonínu Pařízkovi.