Török (PRO): Drahé energie sebraly lidem, firmám a obcím celkem přes bilion korun

09.04.2024 10:21 | Komentář
autor: PV

Stručné shrnutí důvodů růstu cen elektrické energie a její vliv na růst inflace. Příčiny růstu inflace a její dopad na úspory občanů a firem v ČR.

Török (PRO): Drahé energie sebraly lidem, firmám a obcím celkem přes bilion korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nové logo strany PRO

Článek byl převzat z Profilu Václav Török - Drahé energie sebraly lidem, firmám a obcím celkem přes 1 bilion korun

Účet za drahé energie přijde občany, firmy a obce v České republice velice draho. A je potřeba si položit otázku, kdo za to vlastně může. Je za tím skutečně válka na Ukrajině, anebo něco úplně jiného? Představitelé Fialovy vlády se nám snaží namluvit, že za vše může Putin a válka na Ukrajině. Ale tyto výroky jsou alibistické a pouze mají krýt neschopnost a diletanství lidí ve Fialově vládě, ať je to sám Petr Fiala, či pánové Stanjura se Síkelou a další. Kde je vlastně pravda?

Pravda není daleko, ale přes hranice na sever od nás, a to v Německu. Po posledních volbách v Německu, kdy vznikala vláda současného šéfa bundestagu Scholze, se do jeho vlády dostala strana Zelených. Němečtí Zelení jsou antisystémová strana, dle mého skromného názoru, zelená verbež, neznající fungování matematiky a fyziky. Podobní blázni. jako v Čechách Piráti. A jejich hlavním tématem bylo odstavení jaderných elektráren, a to v Isaru, Emslandu a Neckarwestheimu, i když okolo 60 procent Němců bylo proti uzavření.

A co se ještě stalo před tímto odstavením? Ve Francii, která je největším výrobcem elektřiny z jádra v Evropě, započaly velké opravy na jaderných zařízeních a v Evropě začal hlad po elektřině. K tomu se přidal růst cen emisních povolenek a cen uhlí a na problém bylo zaděláno. Ceny elektřiny na nechvalně známé burze v Lipsku, kde domácí společnost ČEZ, a.s., prodává zheuba 6 až 7 procent své celkové produkce, svých zbylých přes 90 procent kontraktů oceňuje cenami z této burzy, což dle mého názoru nahrává pouze akcionářům firmy a je nesystémové pro občany a firmy u nás.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Prezident

Co si myslíte o přímé volbě prezidenta? Tvrdíte, že je prezident je reprezentativní funkce, chcete mu odebírat pravomoci, ale přitom přímo volený prezident má podle mě velmi silný mandát od občanů. To pro vás nic neznamená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Odhalujeme a trestáme další a další ukrajinské podvodníky

15:05 Okamura (SPD): Odhalujeme a trestáme další a další ukrajinské podvodníky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k podvodům s dávkami sociální pomoci.