Třešňák (Piráti): Díky vyšším příjmům z poplatků budou města lépe nalézat zdroje

20.06.2019 10:29

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR přijala zákon o místních poplatcích, který zásadním způsobem mění hospodaření lázeňských měst. Piráti prosadili pozměňovací návrh, díky kterému získá mnoho měst a obcí další finanční prostředky do obecních rozpočtů, a to od návštěvníků a turistů.

Třešňák (Piráti): Díky vyšším příjmům z poplatků budou města lépe nalézat zdroje
Foto: Piráti
Popisek: Petr Třešňák (Piráti)
reklama

Místní poplatek, který se od devadesátých let dosud nezměnil, zvyšuje vládní návrh z 15 na 50 korun. Povinnost hradit poplatek se nedotkne občanů, kteří přijíždí na pobyt hrazený zdravotní pojišťovnou.

Autor pozměňovacího návrhu Petr Třešňák uvedl: “Jedná se o zlepšení výběru lázeňského poplatku u měst, pro které je zásadní příjem z cestovního ruchu. Díky zvýšení příjmu bude pro města jednodušší nalézt zdroje na provoz lázeňských orchestrů, údržbu městských parků nebo kolonád. Původní vládní návrh předpokládal zastropování této poplatkové povinnosti na 65 let, ale společná poslanecká iniciativa moje a Jany Mračkové Vildumetzové tento strop zrušila. Díky tomu budou moci města financovat rozvoj infrastruktury pro lázeňské hosty.”

Zákon nabude účinnosti 1. ledna 2020. Nejen pro lázeňská města bude dnes přijatá varianta novely znamenat jednotky až desítky milionů korun navíc v ročních rozpočtech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Samotná aplikace vakcíny životy nezachrání

9:45 Primátor Hřib: Samotná aplikace vakcíny životy nezachrání

Hlavní město si nechalo zpracovat průzkum k očkování proti nemoci covid-19 na území metropole, ten z…