Trnka (SZ): Toto je odpovědné hospodaření podle pražské ODS?

04.05.2015 19:34 | Zprávy

“Cílem ODS bylo vždy hospodařit odpovědně.” Nějak se těmto slovům pražského místopředsedy Portlíka nechce věřit.

Trnka (SZ): Toto je odpovědné hospodaření podle pražské ODS?
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Tomáš Portlík ve svém článku (zde) předestřel kritiku předvolebních slibů a deficitního hospodaření ministra financí Babiše. Nejde mi teď o to s kritikou polemizovat, avšak nelze si nevšimnout, že kritik sám má s deficitními rozpočty své dlouholeté zkušenosti.

Pan Portlík, místopředseda pražské ODS, místostarosta městské části Praha 9 a nejvlivnější člen městské rady Prahy 9 spravuje už druhé volební období finance Vysočan, Proseka a přilehlých částí města. Každoročně předstupuje před zastupitelstvo s rozpočtem, který vždy neopomene označit za vyrovnaný, a dodá, že je to právě ODS (potažmo jejich pravicová koalice s TOP09), kdo k tomuto fiskálnímu úspěchu hlavní měrou přispěl.

Jenže rozpočty Prahy 9 jsou vyrovnané jen na papíře. Něco mezi čtvrtinou a třetinou příjmů každého "vyrovnaného" rozpočtu předloženého ODS v uplynulých několika letech totiž pocházelo z prodeje obecního majetku - převážně z rozprodávání bytového fondu. Nechme teď stranou, že se v rámci tzv. privatizace prodává obecní majetek (tedy majetek všech občanů Prahy 9) hluboko pod cenou vybrané skupině (tedy existujícím nájemníkům), čímž obec přichází o stamilionové částky. ODS na Praze 9 si tak prodejem majetku obce kupuje hlasy obyvatel, čímž se málo liší od slibujícího Babiše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…