Tulpa (SLK): Do dalšího pokračování projektu Férové školy v Liberci se zapojí i krajská vzdělávací zařízení

20. 6. 2019 4:33

Připravit děti na pestrost života, podpořit jejich společné vzdělávání a naučit je tomu, že je potřeba si vzájemně pomáhat. Takové jsou ve stručnosti cíle projektu Férové školy v Liberci II, který uvádí v život statutární město Liberec. Navazuje na předchozí projekt téhož jména a zapojí se do něj i tři vzdělávací organizace zřizované Libereckým krajem.

Tulpa (SLK): Do dalšího pokračování projektu Férové školy v Liberci se zapojí i krajská vzdělávací zařízení
Foto: youtube.com
Popisek: Petr Tulpa (SLK)

Jsou jimi Základní škola a mateřská škola logopedická v ulici Elišky Krásnohorské, Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené v Lužické ulici a Základní škola a Mateřská škola při nemocnici v Husově ulici.

„Projekt, jakým je tento, vždy rádi podpoříme, protože dává smysl. Napomůže vzdělávání dětí, které vyžadují zvláštní přístup, pomůže také lépe se prosadit dětem ze sociálně vyloučených oblastí a kulturně odlišného prostředí,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a zaměstnanosti.

Projekt potrvá od července 2020 do prosince 2022 a vyjde celkem na 78 milionů korun. 85 procent nákladů hradí Evropské strukturální a investiční fondy, deset procent putuje ze státního rozpočtu a pěti procenty se podílí statutární město Liberec.

„Cílem projektu je získat víc peněz na takzvanou inkluzi, než se nám dostává od státu a především je použít na aktivity, které není možné ze státních peněz systémově financovat. Chceme také pomoci nadaným dětem, které budou například pocházet ze sociálně vyloučených lokalit,“ uvedl náměstek primátora statutárního města Liberec pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Obce mohou opět získat 120 milionů korun na úsporné veřejné osvětlení

13:02 Ministr Brabec: Obce mohou opět získat 120 milionů korun na úsporné veřejné osvětlení

O celkem 120 milionů korun letos mohou obce požádat na rekonstrukce veřejného osvětlení díky program…