Udženija (ODS): Chceme v Praze dostatečné množství odběrových míst

19.09.2020 20:35

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Udženija (ODS): Chceme v Praze dostatečné množství odběrových míst
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija
reklama

Vzhledem k nárůstu počtu nakažených i velmi negativních dopadů na ekonomiku hlavního města dnes zastupitelé jednohlasně přijali usnesení na podporu razantního rozšíření počtu odběrových míst o patřičně vybavené lékárny. Zároveň bude prověřena možnost okamžité personální pomoci Hygienické stanici hl. m. Prahy.

Anketa

Mělo by Česko přijmout uprchlíky ze shořelého tábora v Řecku?

3%
97%
hlasovalo: 20612 lidí

“Praha nemůže být závislá pouze na jednání a rozhodování vlády, ale vzhledem k negativním dopadům na život Pražanů musí okamžitě vyvíjet vlastní aktivity a řešení. Jsem velmi rád, že jsme se dnes dohodli napříč všemi stranami. Všem za to mnohokrát děkuji,” uvedl k dnešnímu usnesení Tomáš Portlík, předseda pražského regionálního sdružení a zastupitel hl. města Prahy. Na finální podobě usnesení se totiž podíleli zastupitelé z koaličních i opozičních stran.

"V posledních dnech jsme svědky dlouhých front na odběrových místech, na které si Pražané zcela oprávněně stěžují. I proto chceme, aby v Praze bylo dostatečné množství odběrových míst, kde by si obyvatelé Prahy mohli nechat udělat test," dodává předsedkyně klubu Alexandra Udženija.

Systém včasného a rychlého testování je přitom klíčový. Osoby s negativním testem a jejich okolí nemusejí být zbytečně omezováni. Přesným monitoringem pak mohou nemocnice uvolnit své kapacity pro potřebné pacienty a to i s jiným onemocněním. Zapojením lékáren s profesionálním zdravotním personálem se tak Praha připojí například k New Yorku, kde byla situace jedna z nejhorších na světě.

Zastupitelstvo zároveň požádalo poslance za hlavní město, aby podobné rozšíření odběrových míst i na celostátní úrovni navrhli v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Palackého stezka láká na romantický výlet k jeskyním i vodní elektrárně

22:13 Vinklátová (SLK): Palackého stezka láká na romantický výlet k jeskyním i vodní elektrárně

Čarokrásné údolí řeky Kamenice i tajuplná zřícenina hradu Návarov a stejnojmenný zámek. To jsou zaj…